Омладинцима само бод против “грађевинара”

После две везане победе и пробоја на чело табеле Омладинске лиге Србије, дошло је до кратког застоја код наших омладинаца, који нису успели да оправдају улогу фаворита у дуелу са београдским Радом – 1:1 (0:1).

Имали су “ђаволчићи” лепу прилику да победом у дуелу са популарним “грађевинарима”, који су у претходних осам кола доживели чак пет пораза, наставе тријумфални низ и додатно се учврсте у самом врху табеле, али су је олако прокоцкали.

Један тренутак непажње одбране крагујевачког тима после корнера у 24. минуту омогућио је Данилу Живановићу да се упише у стрелце, чиме је утакмица крајње ненадано попримила један сасвим другачији ток.

Уместо да на време “начну” ривала и потом вребају прилику да га дотуку, пулени тренера Милоша Симића нашли су се у ситуацији да јуре резултатски заостатак.

У наставку утакмице су се ређале шансе на обе стране терена, али се резултат није мењао све до 59. минута, када је Сретен Ђорђевић из другог покушаја успео да “угура” лопту у гол гостију из Београда.

Иако су “ђаволчићи” у последњих пола сата игре опседали гол “грађевинара”, нису успели да натерају голмана Рада Наранчића на још једну капитуалцију.

На крају само бод за Крагујевчане, који ће преноћити на лидерској позицији са 18 освојених бодова, а да ли ће ту остати и до наредног викенда у највећој мери зависи од исхода сутрашњег вечитог дербија између другопласиране Црвене звезде и четвртоплсираног Партизана.

У следећем колу изабранике тренера Милоша Симића очекује гостовање екипи Радничког на Новом Београду.

РАДНИЧКИ 1923 – РАД 1:1 (0:1)

Помоћни терен Радничког 1923.

Гледалаца: 300.
Судија: Стефан Филиповић (Јагодина).
Стрелци: Ђорђевић у 59. минуту за Раднички 1923, а Живановић у 24. минуту за Рад.
Жути картони: Ђорђевић, Јовановић, Огњановић (Раднички 1923), Константинов, Вујовић, Д. Николић (Рад).

РАДНИЧКИ 1923: Лешњак, Ђорђевић, Маринковић (од 85. Радоњић), Милетић (од 46. А. Ристић), Петровић, Перовић, Букумира (од 73. Марисављевић), Шурлан, Јовановић (од 76. Огњановић), Угреновић, Милојевић.

РАД: Наранчић, Родерик, Константинов, Пахомов (од 81. Недељковић), Рупар, Живановић, Вујовић (од 86. Илијев), Н. Петровић (од 81. Репац), Поповић (од 73. А. Николић), Попесковић, Крстић (од 66. Д. Николић).