Дуел 9. кола Омладинске лиге Србије између крагујевачког Радничког и његовог имењака из Новог Београда окончан је нерешеним резултатом – 2:2 (2:1). Ова занимљива фудбалска представа на помоћном терену стадиона “Чика Дача” остала је у сенци спорних одлука судије Зорана Широког из Смедерева, којима је наш тим остао ускраћен за сва три бода.

Одлично су “ђаволчићи” отворили утакмицу и са два брза поготка расположеног капитена Симовића у 6. и 20. минуту стекли значајну предност од два гола.

Ипак, до одласка на одмор гости су преко Ивковића успели да смање заостатак и резултатски се врате у игру.

Чували су пулени Дејана Јоксимовића стечену предност и настојали да је додатно увећају у наставку сусрета. Успели су “ђаволчићи” још два пута да затресу мрежу гостију из Новог Београда, али су оба поготка поништена.

И таман када се чинило да су Крагујевчани на прагу новог тријумфа, смедеревски арбитар је у 83. минуту досудио споран казнени ударац у корист Београђана. Узалуд су домаћи протестовали и доказивали да није било елемената за најстрожу казну, Зоран Широки је био неумољив у својој одлуци. Вучинић је прецизним ударцем са 11 метара савладао Жунића и донео свом тиму вредан бод.

Након девет одиграних кола у Омладинској лиги Србије, наш тим заузима шеснаесто место на табели са седам освојених бодова.

“Ђаволчићи” ће и у наредном колу имати улогу домаћина, и то у сусрету са новосадском Војводином.

РАДНИЧКИ 1923 – РАДНИЧКИ (НБ) 2:2 (2:1)

Помоћни терен стадиона “Чика Дача”
Гледалаца:
/.
Судија: Зоран Широки (Смедерево).
Стрелци: Симовић у 6. и 20. минуту за Раднички 1923, а Ивковић у 28. и Вучинић из једанаестерца у 83. минуту за Раднички (НБ).
Жути картони: Павловић, Арсенијевић, Ђорђевић (Раднички 1923), Новчић, Пекић, Николић (Раднички НБ).

РАДНИЧКИ 1923: Жунић, Павловић, Дукић, М. Радосављевић, Лакићевић, Гвозденовић, Арсенијевић, Јовановић (од 81. Драмићанин), Ђорђевић (од 85. Милошевић), Васић (од 65. Милојевић), Симовић.

РАДНИЧКИ (НБ): Антић, Новчић, Биочанин, Пекић, Богићевић (од 46. М. Стојановић, Бајрами, Ивковић (од 81. Марковић), Стијовић (од 81. Николић), Вучинић, У. Стојановић (од 81. Пуповац), Кежман (од 81. Нешић).

КАДЕТИ И ПИОНИРИ УБЕДЉИВИ

Наше млађе селекције биле су голгетерски врло расположене овог викенда. Кадети су били убедљиви у сусрету са Јавор Матисом – 6:1, док су пионири “петардирали” вршњаке из Шумадије 1903 у градском дербију са 5:0.

Кадети су пријатно изненадили високим тријумфом над екипом из Ивањице, која је уочи овог дуела била боље пласирана на табели у односу на наш тим. Од укупно шест голова наше екипе на овој утакмици, три су постигнута са “беле тачке”. Мрежу Ивањичана тресли су Сретен Ђорђевић, Жељко Павловић, Лука Петровић, Никола Миљковић и двоструки стрелац Стефан Перовић.

Био је ово трећи тријумф екипе Душана Ђорђевића у текућој сезони, која се са девет освојених бодова тренутно налази у средини табеле.

Пионири су остварили још један убедљив тријумф, и то против градског ривала Шумадије 1903 на Бубњу. Наш тим је повео поготком Виктора Живадиновића у 20. минуту, да би се у другом полувремену мрежа Шумадије 1903 затресла још четири пута после удараца Ракићевића, Ђаловића и двоструког стрелца Сремчевића.

После седам одиграних кола, екипа тренера Душана Николића држи трећу позицију на табели Шумадијско-рашке лиге са 18 освојених бодова.

Наредног викенда кадете очекује гостовање имењаку из Ваљева, док ће пионири одмерити снаге са још једним градским ривалом, екипом Аполона 4.