Омладинци у финишу сломили отпор “фењераша”

Теже него што се то очекивало, наши омладинци дошли су до сва три бода на гостовању последњепласираној екипи Омладинске лиге Србије, ОФК Вршцу, у утакмици 15. кола – 3:1 (1:1).

Лако је могло да се догоди “ђаволчићима” да са гостовања у Јужном Банату уместо планирана три донесу само један бод. Ипак, погоцима резервиста Вељка Димитријевића и Лазара Милетића у самом финишу утакмице екипа тренера Милоша Симића успела је да се домогне целог плена у дуелу са “фењерашем”.

Добро су Крагујевчани отворили утакмицу и већ у 13. минуту стигли до вођства преко Николе Маринковића, који је зналачки казнио кикс једног од дефанзиваца домаће екипе. Вршчани су узвратили осам минута касније, када је Јовановски један отпадак угурао у мрежу Крагујевчана за резултатско поравнање – 1:1.

Овај резултат био је на снази све до 89. минута, а онда је Вељко Димитријевић, који је десетак минута раније ушао у игру уместо Ђорђа Јовановића, добро одмереним ударцем преварио голмана ОФК Вршца Душана Петрића и прокрчио свом тиму пут до осмог тријумфа у сезони.

Шокираног домаћина је у судијској надокнади времена дотукао Лазар Милетић својим шестим поготком ове сезоне.

Два кола пре завршетка јесењег дела сезоне и одласка на зимску паузу “ђаволчићи” заузимају високо треће место на првенственој табели са 28 освојених бодова.

У следећем колу изабранике тренера Милоша Симића очекује још једно гостовање, овога пута екипи Напретка у Крушевцу.

ОФК ВРШАЦ – РАДНИЧКИ 1923 1:3 (1:1)

ВРШАЦ
Помоћни терен ОФК Вршца.
Гледалаца: 100.
Судија: Марио Богићевић (Зрењанин).
Стрелци: Јовановски у 21. минуту за ОФК Вршац, а Маринковић у 13, Димитријевић у 89. и Милетић у 90+3 минуту за Раднички 1923.
Жути картони: Лунц, Секулић, Главинић, Делић (ОФК Вршац), Димитријевић (Раднички 1923).

ОФК ВРШАЦ: Петрић, Лунц, Јовановски (од 61. Тешић), Секулић, Милићевић (од 79. Фернандес), Трњанац, Главинић, Илић, Радисављевић, Делић, Савић.

РАДНИЧКИ 1923: Младеновић, Угреновић, Д. Ристић (од 88. Јевтовић), Букумира, Перовић, Миличић, Јовановић (од 76. Димитријевић), Маринковић (од 90+1 Ђорђевић), А. Ристић (од 71. Милетић), Милојевић, Марисављевић (од 46. Огњановић).