Омладинци “блицкригом” до треће победе у низу

Наши омладинци наставили су тријумфалну серију у финишу јесењег дела сезоне у Омладинској лиги Србије. Изабраници тренера Милоша Симић су на данашњем гостовању вршњацима из крушевачког Напретка уписали трећи узастопни, а укупно девети тријумф у сезони, којим су избили на друго место првенствене табеле – 2:1 (0:0).

Тандем Димитријевић-Милетић, који је прошлог викенда донео “ђаволчићима” сва три бода са гостовања у Вршцу, данас је био кобан и по Крушевљане. Њихови погоци на самом старту другог полувремена обезбедили су нашој екипи довољан капитал, који домаћин није успео да надомести у наставку утакмице.

Након прилично скромног првог полувремена, које је протекло без правих узбуђења, почетак другог дела доноси прави “блицкриг” Крагујевчана, који су у распону од само три минута постижу два гола. Мрежу Крушевљана први је начео Вељко Димитријевић прецизним ударцем искоса са удаљености од неких осам метара, да би недуго затим корпулентни Лазар Милетић својим седмим поготком у сезони повисио на 2:0.

Нису се домаћи предавали и успели су да смање заостатак поготком Милићевића у 81. минуту. Уследио је прилично буран финиш утакмице, у коме су Крушевљани пропустили две-три солидне прилике да дођу до изједначења, али су “ђаволчићи” издржали притисак домаћина и сачували резултатску предност до истека свих деведесет минута игре.

Данашњим тријумфом Шумадинци су преузели друго место на табели од Црвене звезде, која је јуче доживела праву катастрофу на гостовању у Лучанима. Додуше, “црвено-бели” имају утакмицу мање у односу на Крагујевчане, који јесењи део сезоне у Омладинској лиги Србије завршавају у среду, када ће на свом терену угостити екипу Новог Пазара.

НАПРЕДАК – РАДНИЧКИ 1923 1:2 (0:0)

КРУШЕВАЦ
Стадион:
“Радомир Мићић Миче”
Гледалаца: 100.
Судија: Стефан Филиповић (Јагодина).
Стрелци: Милићевић у 81. минуту за Напредак, а Димитријевић у 53. и Милетић у 56. минуту за Раднички 1923.
Жути картони: Ристић, Темај, Пејчић, Чорбић, Ђековић, Миленковић (Напредак), Угреновић, Димитријевић, Огњановић, Ристић (Раднички 1923).
Црвени картон: Љуетрим Темај (Напредак) у 90. минуту.

НАПРЕДАК: Николић, Јевтић, Савић (од 57. Котлајић), Ристић, Темај, Лабан, Пејчић, Чорбић, Ђековић, Милићевић, Миленковић.

РАДНИЧКИ 1923: Лешњак, Угреновић, Д. Ристић (од 59. Јевтовић), Букумира, Миличић, Ђорђевић (од 68. А. Ристић), Маринковић, Милетић (од 72. Огњановић), Милојевић, Димитријевић, Јовановић (од 68. Перовић).