Омладинци оправдали улогу фаворита у дуелу са Земунцима

Наши омладинци успешно су изнели бреме фаворита у дуелу са екипом Земуна и уписали други тријумф у новој сезони Омладинске лиге Србије – 3:1 (0:0).

“Ђаволчићи” су и на данашњој утакмици наступили у некомплетном саставу. Тренер Николић није могао да рачуна на тројицу веома битних играча Николу Букумиру, Богдана Којића и Вању Томића, што је довело до одређених тумбања у тиму, па је тако на пример Виктор Живадиновић, по вокацији крилни нападач, данас играо на месту штопера.

Требало је играчима оба тима времена да се привикну на тропске услове за игру, па је тако у првих пола сата утакмице виђено само једно веће узбуђење и то пред голом домаћег тима, када је Обреновић умало казнио неуспешну офсајд замку “ђаволчића”.

Борба на терену распласмала се тек у последњих петнаестак минута првог полувремена. Прво је данас веома запажени Калат уздрмао пречку, док је на другој страни Коларевић са ивице петерца тукао преко гола. У шанси се потом нашао и Виктор Живадиновић, чији су ударац изблокирали фудбалери гостујућег тима, да би последњу прилику у првих 45 минута сусрета пропустио Пантовић, који је после корнера шутирао главом право у голмана Земуна Стошића.

Након не претерано садржајног и неефикасног првог полувремена, наставак утакмице донео је праву голеду. Већ у шестом минуту наставка Глушчевић је на асистенцију Коларевића обезбедио “ђаволчићима” почетни капитал, да би само седам минута касније резервиста Аврам Лукић добро одмереним ударцем са двадесетак метара изненадио Стошића и повисио предност нашег тима.

Грогиране Земунце у живот је вратио погодак резервисте Кнежевића у 82. минуту, који је искористио неодлучност голмана Спасојевића да се практично ушета са лоптом у гол.

Вихорни Вељко Димитријевић је у 88. минуту пропустио одличну прилику да “печатира” тријумф нашег тима. Све је лепо одрадио перспективни офанзивац, али је лопта уместо у мрежи Земунаца завршила тик поред стативе.

Сва неизвесност у погледу исхода данашње утакмице на помоћном терену стадиона “Чика Дача” отклоњена је у првом минуту судијске накнаде времена, након што је после ударца из угла Виктор Живадиновић из другог покушаја успео да матира Стошића за коначних 3:1.

Са салдом од шест освојених бодова након три одиграна кола, наши омладинци предстојећег викенда излазе на мегдан имењаку са Новог Београда, који је данас доживео тотални дебакл на гостовању екипи Чукаричког, изгубивши са чак 8:0.

РАДНИЧКИ 1923 – ЗЕМУН 3:1 (0:0)

Помоћни терен стадиона Чика Дача.
Гледалаца:
100.
Судија: Стефан Филиповић (Јагодина)
Стрелци: Глушчевић у 51, Лукић у 58. и Живадиновић у 90+1. минуту за Раднички 1923, а Кнежевић у 82. минуту за Земун.
Жути картони: Лукић (Раднички 1923), Стошић, Антонијевић, Калат, Момчиловић (Земун).

РАДНИЧКИ 1923: Спасојевић, Ристовић, Пантовић, Косановић (од 65. Чорбић), Коларевић (од 46. Лукић), Ракићевић, Димитријевић (од 46. Ђоровић), Димовски, Живадиновић, Николић (од 82. Свилкић), Глушчевић (од 79. Арсенијевић).

ЗЕМУН: Стошић, Белаћевић, Реџић, Антонијевић, Аврамовић, Трајковски (од 46. Перић), Обреновић (од 71. Клашња), Калат (од 63. Кнежевић), Милић (од 20. Ахметовић), Чоаџија (од 52. Војновић), Момчиловић.