Наши омладинци су данашњом победом у сусрету са Новим Пазаром крунисали изузетно успешну јесењу полусезону у Омладинској лиги Србије, коју завршавају на изненађујуће високом другом месту првенствене табеле – 2:0 (1:0). У једној не превише садржајној, али изузетно борбеној утакмици, изабраници тренера Симића су до тријумфа дошли погоцима Ђорђа Јовановића у првом и Вељка Димитријевића у другом полувремену.

Водећем голу “ђаволчића” у 24. минуту претходила је велика грешка левог бека Новог Пазара Амила Бихорца, који је промашио лопту и тако омогућио Ђорђу Јовановићу да се упише у стрелце.

Све до 70. минута није било превише узбуђења пред оба гола, а онда је резервиста Вељко Димитријевић на асистенцију Ђорђа Јовановића дуплирао предност нашег тима. Била је ово трећа узастопна утакмица на којој је млади фудбалер, који је недавно стигао на “Чика Дачу” из београдске Црвене звезде, успео да пронађе пут до противничке мреже.

Имали су домаћи у финишу утакмице две-три добре прилике да победу учине још убедљивијом. Андреја Ристић је са пет метара шутирао поред гола, док је ударац Димитријевића зауставила пречка.

“Ђаволчићи” ће тако презимети на високој другој позицији првенствене табеле, са осам бодова заостатка у односу на водећи Партизан, односно са бодом више од трећепласиране Црвене звезде, која додуше има утакмицу мање у односу на наш тим.

Такмичење у Омладинској лиги Србије наставља се почетком марта, када ће наши омладинци гостовати вршњацима из београдског ИМТ-а.

Овде можете погледати тренутну табелу Омладинске лиге Србије.

РАДНИЧКИ 1923 – НОВИ ПАЗАР 2:0 (1:0)