Од почетног шока, до првог пролећног бода

Један, али изузетно вредан бод освојили су наши омладинци у сусрету са веома квалитетном екипом Војводине на пролећној премијери у Омладинској лиги Србије – 2:2 (1:2). Борбеном и надахнутом игром “ђаволчићи” су успели да надокнаде почетни заостатак од два гола, а мало им је недостајало да у самом финишу начине и потпуни преокрет.

Лоше је почело по Крагујевчане. Капитен Војводине Михаило Ивановић је већ у 2. минуту приморао Давида Спасојевића да вади лопту из своје мреже, да би само осам минута касније Владан Новевски дуплирао предност новосадског тима.

Срећом, брзо су “ђаволчићи” успели да се опораве од почетног шока, па су већ у 14. минуту смањили заостатак преко Ђорђа Јовановића, који је након корнера са десне стране одлично скочио на првој стативи и матирао гостујућег чувара мреже Борака.

Мрежа Војводине поново се затресла у 31. минуту, али је погодак Александра Петровића поништен због офсајд позиције.

Велики пех задесио је штопера крагујевачког тима Огњена Лакићевића у 41. минуту, када је након једног дуела на ивици казненог простора доживео тежу повреду колена, због које није могао да настави утакмицу.

Сам финиш првог полувремена доноси још једну добру акцију популарних “ђаволчића”. Јовановић је као шило пробио по десној страни, затим упутио повратну лопту на ивицу петерца, где је Мајсторовић у последњем моменту успео да интервенише испред Александра Петровића.

Почетак другог полувремена протекао је у офанзиви гостију из Новог Сада, али осим пар солидних покушаја са дистанце није било неке веће опасности по гол Давида Спасојевића.

Преломни тренутак утакмице представљао је улазак Андреје Ристића, момка који је пресудио Новосађанима у првом међусобном дуелу ове сезоне. Хитроноги нападач, истанчаног голгетерског њуха, моментално је унео живост у редове екипе Дејана Јоксимовића и само два минута по уласку у игру успео је да запрети одличним ударцем искоса са леве стране.

На другој страни, Спасојевић је зауставио солидан покушај Милошевића са дистанце, да би се потом у великој шанси нашао Михајловић, који је шутирао главом после корнера, али је погодио добро постављеног Шурлана.

Данас веома расположени Ђорђе Јовановић је у 75. минуту по ко зна који пут умакао по десној страни, а затим покушао да проследи лопту на другу стативу, где није било никог од његових саиграча да је спроведе у мрежу.

Коначно, “ђаволчићи” у 80. минуту стижу до изједначења. Дуго је трајала та акција Крагујевчана, лопта је на крају уз доста среће дошла до Андреје Ристића, који се нашао на правом месту и са 3-4 метра затресао мрежу Новосађана. Био је ово шести Ристићев погодак у сезони, којим је најавио успешно голгетерско пролеће.

Покушавали су домаћи да у самом финишу утакмице дођу и до потпуног преокрета. Најбољу шансу да Крагујевчанима донесе сва три бода имао је Јовановић, који се након одличне дубинске лопте Ристића нашао у доброј позицији да угрози гол Војводине, али је исувише закомпликовао себи ситуацију.

На крају, подела плена којом могу бити делимично задовољни и једни и други. Раднички 1923 је са 21 освојеним бодом за сада задржао место у сигурној зони, док су Новосађани остали на трећој позицији са два бода предности у односу на ТСЦ из Бачке Тополе.

“Ђаволчиће” у наредној рунди очекује гостовање једном од главних конкурената у борби за опстанак, екипи Спартака из Суботице.

РАДНИЧКИ 1923 – ВОЈВОДИНА 2:2 (1:2)

Помоћни терен стадиона “Чика Дача”.
Гледалаца:
150.
Судија: Никола Ђорђевић (Аранђеловац).
Стрелци: Јовановић у 14. и Ристић у 80. минуту за Раднички 1923, а Ивановић у 2. и Новевски у 10. минуту за Војводину.
Жути картони: Новевски, Милошевић (Војводина).

РАДНИЧКИ 1923: Спасојевић, Павловић, Шурлан, Лакићевић (од 42. Милојевић), Миличић, Томовић, Јовановић (од 88. Николић), Арсенијевић, Милетић (од 72. Драмићанин), Маринковић, Петровић (од 58. Ристић).

ВОЈВОДИНА: Борак, Трнинић, Миланов (од 62. Тркуља), Апостоловски (од 46. Поповић), Мајсторовић, Дробњак, Новевски, Милошевић, Ивановић, Абрамушић, Тедић.