Колубара прекинула победнички низ Крагујевчана

Низ од три узастопна тријумфа фудбалери Радничког 1923 прекинули су данашњим ремијем на гостовању лазаревачкој Колубари у утакмици 27. кола Линглонг Тајер Супер лиге Србије, која је окончана без голова – 0:0. “Црвени” су тако везали и четврту утакмицу заредом без пораза и дописали још један вредан бод на свој суперлигашки конто.

Изузев велике борбености, фудбалери Радничког 1923 и Колубаре нису много тога показали на данашњој утакмици, одиграној по прилично меком и расквашеном терену. Крагујевчани су, чини се, били за нијансу конкретнији, створили су две-три јако добре прилике из којих нису успели да профитирају, док на другој страни домаћин изузев једног покушаја штопера Бакића после прекида није дошао у позицију да озбиљније угрози гол екипе из срца Шумадије.

Одсуство првог стрелца Марка Мирића, као и искусног нападача Воје Убипарипа, и тако како се осетило у игри “црвених” на овом сусрету. Сав терет игре у нападу пао је на плећа младог Ђорђа Максимовића, који је већ у 3. минуту утакмице успео да упути добар ударац ка противничком голу, али је голман Колубаре Станивуковић успешно интервенисао и избацио лопту у корнер. После ударца из угла и гужве у казненом простору Колубаре, у шанси се нашао и дефанзивац крагујевачког тима Никола Андрић, али је Станивуковић и овога пута демонстрирао своје голманске квалитете.

Данашњи капитен “црвених” Немања Томић је на истеку првих пола сата игре имао лепу прилику да из слободног ударца са неких двадесет метара донесе почетну предност свом тиму. Гађао је Томић преко “живог зида”, али је голман Колубаре Станивуковић прозрео намеру искусног фудбалера крагујевачког тима и успео је да покрије даљи угао.

Непосредно пред одлазак на одмор у шанси се поново нашао агилни Максимовић, међутим, исувише је оклевао са завршним ударцем, тако да је дефанзивцима Колубаре пружио довољно времена да отклоне опасност пред својим голом.

Ђокић је на старту другог полувремена покушао да угрози Лукића ударцем са ивице шеснаестерца, али није био довољно прецизан, да би неколико минута касније Бакић после корнера шутирао главом поред стативе, што је уједно била и најбоља прилика за Лазаревчане на данашњој утакмици.

На другој страни, фудбалери Радничког 1923 су најближи вођству били су у 62. минуту, када је после одличног соло продора Милисављевића, Саша Јовановића шутирао са десетак метара, Станивуковић је већ био савладан, али је лопту на самој гол линији зауставио један од фудбалера домаћег тима.

Вредан помена био је и покушај Максимовића главом после корнера у 78. минуту, који такође није донео промену резултата.

Осам минута пре краја утакмице екипа Колубаре остаје са десеторицом играча, пошто је Урош Ђурановић због жустрог старта над Милисављевићем сасвим оправдано зарадио другу јавну опомену.

Завршни минути утакмице протекли су у одуговлачењу фудбалера домаћег тима, који су са играчем мање на терену гледали да “украду” сваки секунд времена.

Раднички 1923 је након овог ремија остао на четрнаестој позицији суперлигашке табеле, са два бода заостатка у односу на тринаестопласирани Пролетер.

У следећем колу изабраници тренера Лалатовића ће на свом “Чика Дачи” укрстити копља са имењаком из Ниша.

КОЛУБАРА – РАДНИЧКИ 1923 0:0