Од почетног шока до бода у Лесковцу

Са првог гостовања у новој сезони Прве лиге Србије лесковачкој Дубочици “црвени” се враћају са освојеним бодом – 2:2 (2:2). Екипа тренера Александра Линте је после шокантног почетка и минуса од два гола успела да се врати у утакмицу и дође до изједначења, а мало је недостајало и за потпуни преокрет у режији Крагујевчана.

Знало се да ће Лесковчани након стартног пораза у Новом Саду бити силно мотивисани да упишу прве прволигашке бодове на свом терену. И заиста, фудбалери Дубочице су одлично стартовали и већ после првих петнаест минута игре стекли су предност од два гола.

Домаћи су до почетног вођства дошли у 3. минуту поготком капитена Душана Савића из дискутабилног једанаестерца. Десетак минута касније, Лазар Митровић је искористио тренутак успаваности одбране крагујевачког тима и повисио на 2:0.

Иако у шоку и на конопцима, “црвени” су смогли снаге да узврате ударац. Играо се 36. минут када је Огњен Илић освојио лопту на средини терена, а затим правовремено проиграо младог Радована Аврама, који је рутински завршио акцију и уписао свој други гол у дресу крагујевачког прволигаша.

Након Аврамовог поготка, Крагујевчани су појачали притисак и кренули још одлучније ка голу свог ривала. Теренска иницијатива “црвенима” се исплатила у самом финишу првог полувремена. Ковачевић је извео прекид, одбрана Дубочице накратко одбила лопту, да би на њу натрчао Филиповић и снажним ударцем левом ногом “поцепао” мрежу за 2:2.

Испоставило се то као коначан резултат овог прилично занимљивог сусрета на Градском стадиону у Лесковцу, иако је и у других 45 минута било прилика за нову промену на семафору.

Најбољу шансу за домаће у наставку утакмице пропустио је бивши играч крагујевачког тима Саша Марковић, док је на другој страни Никола Рађен озбиљно запретио у два наврата – први пут је са неких двадесетак метара шутирао тик поред стативе, а недуго затим је топовским ударцем са ивице шеснаестерца уздрмао пречку.

У наредном колу фудбалери Радничког 1923 дочекују краљевачку Слогу, још једног новајлију у прволигашком друштву.

ГФК ДУБОЧИЦА – РАДНИЧКИ 1923 2:2 (2:2)

ЛЕСКОВАЦ
Градски
Гледалаца: /
Судија: Душан Панчић (Каравуково)
Помоћници: Илија Ловре (Нови Сад), Бојан Иванишевић (Оџаци)
Стрелци: Савић у 3. из једанаестерца и Митровић у 14. минуту за ГФК Дубочицу, а Аврам у 36. и Филиповић у 45. минуту за Раднички 1923.
Жути картони: Стојковић, Л. Митровић (ГФК Дубочица), Петровић, М. Видовић, У. Видовић (Раднички 1923).

ГФК ДУБОЧИЦА: М. Младеновић, Ивановић, Л. Митровић (од 45. Милић), Савић, Илић (од 46. Станковић), Д. Младеновић, Радић (од 46. А. Митровић), Марковић, Стојковић (од 46. Јовановић), Сегун (од 90. Николић), Радић.

РАДНИЧКИ 1923: Савић, Варјачић, Дукић (од 53. Вићентијевић), Петровић, Филиповић, М. Видовић, Ковачевић, Аврам (од 63. Рађен), Тодоровић (од 46. Ћировић), Илић (од 75. У. Видовић), Никодијевић.