После четири стартна пораза у Омладинској лиги Србије, наши омладинци коначно су осетили сласт победе. Ученици Дејана Јоксимовића данас су на помоћном терену стадиона “Чика Дача” били успешнији од вршњака из београдског Графичара – 2:0 (1:0).

И пре самог почетка утакмице била је евидентна одлучност “ђаволчића” да коначно стану на пут серији пораза. У томе су и успели захваљујући веома борбеној и ангажованој игри током свих деведесет минута.

Брава младих “графоса”, који су у Крагујевац дошли са намером да изненаде пољуљаног домаћина, откључана је у 23. минуту. После корнера са леве стране који је извео Арсенијевић, капитен наше екипе Младен Радосављевић главом је вратио лопту пред саму гол-линију, где ју је сачекао Васић и проследио у мрежу.

Био је то тренутак олакшања за све на клупи Крагујевчана, будући да је након тог поготка све ишло много лакше.

У 30. минуту умало да наши момци удвоструче предност, када се после муњевите контре Симовић нашао у колосалној прилици за постизање поготка, али није успео да надмудри чувара мреже гостујућег састава.

Само пет минута након Симовићеве прилике, “графоси” погађају оквир гола. Фортуна је у том тренутку очигледно намигнула дечацима у црвеним дресовима, који су то својим залагањем на терену и заслужили.

У другом полувремену стратег Крагујевчана Дејан Јоксимовић је са пар измена додатно убрзао игру свог тима и учинио је још учинковитијом.

Резултат свега био је други погодак “ђаволчића” у 71. минуту. Највећи део посла обавио је управо један од резервиста, агилни Јанко Драмићанин, који је успео да стигне до лопте пре гостујућег голмана и “боцне” је довољно да до ње дође Урош Арсенијевић и спроведе је у небрањену мрежу.

У самом финишу утакмице Петру Симовићу се указала још једна идеална прилика да се упише у листу стрелаца, али млади нападач крагујевачког тима ни овога пута није имао среће, будући да је лопта након његовог ударца погодила стативу.

“Ђаволчићи” су овом победом, првом у сезони, коначно успели да се одлепе са дна табеле, што ће им донети дашак преко потребног самопоуздања пред гостовање шампиону, београдској Црвеној звезди, у наредном колу.

РАДНИЧКИ 1923 – ГРАФИЧАР 2:0 (1:0)

Помоћни терен стадиона “Чика Дача”.
Гледалаца: /.
Судија: Павле Илић (Крагујевац).
Стрелци: Васић у 23. и Арсенијевић у 71. минуту за Раднички 1923.
Жути картони: Павловић, Драмићанин (Раднички 1923), Бојовић (Графичар).

РАДНИЧКИ 1923: Спасојевић, Павловић, Димитријевић, Гвозденовић, М. Радосављевић, Лакићевић, Васић (од 46. Ђорђевић), Арсенијевић (од 87. Н. Радосављевић), Симовић (од 90. Јанићијевић), Милојевић (од 69. Димић), Милошевић (од 53. Драмићанин).

ГРАФИЧАР: Лукић, Нинковић, Врбић, Стојановић, Ћурчић (од 77. Илић), Чворић (од 41. Бјелановић), Глушчевић, Рамовић, Панић (од 46. Стојковић), Ковачевић (од 46. Маринковић), Бојовић.

ПИОНИРИ РАСПУЦАНИ, КАДЕТИ ПОДБАЦИЛИ

Протекли такмичарски викенд у лигама млађих категорија ФСРЗС донео је променљиве резултате нашим селекцијама.

Пионири су на прилично убедљив начин дошли до другог тријумфа у Шумадијско-рашкој лиги. Ученици Душана Николића су на гостовању у Рашкој “преслишали” домаћи Бане 1931 са чак 6:2. Истакао се двоструки стрелац Урош Сремчевић, а мрежу домаћина тресли су још и Василије Савић, Виктор Живадиновић, Милош Ракићевић и Алекса Мићић.

Кадети су наставили серију пораза на старту сезоне у Првој кадетској лиги ФСРЗС. Екипа Душана Ђорђевића је овога пута претрпела пораз у градском дербију са вршњацима из Шумадије 1903 – 1:2.

У среду је на програму ванредно коло у оба такмичења. Пионири ће угостити екипу Пазар Јуниорс, док кадете очекује гостовање Смедереву 1924.