Наши омладинци поражени су на гостовању актуелном шампиону Србије, београдској Црвеној звезди, у 6. колу Омладинске лиге Србије – 1:3 (1:0). После одличног почетка и водећег поготка у 28. минуту, “ђаволчићи” су у другом полувремену подлегли налетима мотивисаног домаћина, који је на крају ипак уписао планирана три бода за очување челне позиције на табели.

Изашли су наши момци на помоћни терен стадиона “Рајко Митић” са жељом да што скупље “продају кожу” владајућем шампиону Србије и учеснику Лиге шампиона за омладинце. Тренер крагујевачког тима Дејан Јоксимовић одлучио је да београдским “црвено-белима” супротстави најјаче адуте, па је тако за ову прилику из првог тима “позајмљен” млади леви бек Матија Дукић.

Управо је Дукић упутио први ударац у оквир гола београдског тима из прекида у 11. минуту игре. Домаћин је први пут озбиљније запретио преко Кнежевића на истеку 15. минута, да би само пар тренутака касније Ћурићев ударац са двадесетак метара зауставила статива.

Срећа је била савезник Крагујевчана и 26. минуту, када је Кнежевић из слободног ударца уздрмао пречку.

А онда, у 28. минуту, еуфорија на клупи крагујевачког тима. Петар Симовић је повукао контру, а онда у маниру најбољих светских фудбалских “чаробњака” послао лопту у празан простор за брзоногог Драмићанина, који се правовремено убацио из другог плана и прецизним ударцем са 15 метара погодио даљи угао.

Овакав развој догађаја на терену “црвено-бели” очигледно да нису очекивали, па су свим силама јурнули ка голу Радничког, у намери да што пре анулирају заостатак.

Упркос жестоким атацима домаћина, бедем Крагујевчана издржао је до одласка на одмор, а попустио је почетком другог полувремена, када је после старта Ђорђевића над Лазићем судија Ковачевић показао на белу тачку. Прецизан са једанаест метара био је Кнежевић.

Преокрет је уследио у 67. минуту. Лазић је са десне стране упутио оштру лопту у петерац Радничког, тамо је интервенисао капитен Крагујевчана Радосављевић, али се лопта на његову несрећу одбила до Николе Митуљикића, који не греши – 2:1 за Црвену звезду.

У 84. минуту поново доста среће за нашу екипу после велике шансе у којој се нашао Марко Стојановић, да би само два минута касније Никола Кнежевић евро-голом са преко двадесет метара одагнао све дилеме у погледу коначног исхода овог сусрета.

“Црвено-бели” су овом победом задржали челну позицију на табели са максималних 18 бодова, док се наша екипа налази на претпоследњем месту са свега три освојена бода.

Нови изазов “ђаволчиће” очекује већ у суботу, када ће на помоћном терену стадиона “Чика Дача”, популарном “вештаку”, угостити екипу Чукаричког.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – РАДНИЧКИ 1923 3:1 (0:1)

Помоћни терен стадиона “Рајко Митић”

Судија: Игор Ковачевић (Београд).
Стрелци: Кнежевић у 48. (из једанаестерца) и 86. и Н. Митуљикић у 67. минуту за Црвену звезду, а Драмићанин у 28. минуту за Раднички 1923.
Жути картон: Гвозденовић, М. Радосављевић, Н. Радосављевић (Раднички 1923).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћопић, Лазић (од 86. Икановић), Деспотовски, Крстић (од 88. Гајинов), Д. Петровић, Пантић (од 71. Ј. Митуљикић), Ћурић, Станковић (од 77. Стојановић), Кнежевић, Н. Митуљикић, Бачанин (од 56. Бранковић).

РАДНИЧКИ 1923: Спасојевић, Павловић, Дукић (од 74. Н. Радосављевић ), Гвозденовић (од 77. Јанићијевић), М. Радосављевић, Лакићевић, Драмићанин (од 53. Милошевић), Арсенијевић (од 77. Димић), Симовић, Милојевић,  Ђорђевић (од 69. Васић).

ПРВА РЕЦКА КАДЕТА, ПИОНИРИ РАЗМОНТИРАЛИ ПАЗАРЦЕ

Након три узастопна пораза на старту нове сезоне у Првој кадетској лиги ФСРЗС, ученици Душана Ђорђевића коначно су заблистали и уписали првенац на гостовању екипи Смедерева – 5:1.

Већ након првих 45 минута игре наш тим имао је предност од три гола, захваљујући погоцима Стојановића, Мићаковића и Катанића. У другом полувремену мрежу “оклопника” затресли су још и Александар Петровић и Андреја Ристић, да би домаћин у финишу успео да постигне почасни погодак.

Пионири настављају да тероришу одбране својих ривала у Шумадијско-рашкој лиги. Нова “жртва” пулена Душана Николића била је екипа Пазар Јуниорса, која је из Крагујевца испраћена са шест “лаких комада”.

Блистао је четвороструки стрелац Урош Сремчевић, а поред њега у листу стрелаца стигли су да се упишу и Милош Ракићевић и Алекса Мићић.

Већ за викенд наше млађе селекције очекују нови изазови. Кадети ће угостити Слогу из Пожеге, док ће пионири гостовати још једном представнику Новог Пазара у овом рангу такмичења, екипи Спорт клуб 99.