Никодијевић и Томић вратили Раднички 1923 на победнички пут

У дербију 14. кола Прве лиге Србије, фудбалери Радничког 1923 данас су на свом “Чика Дачи” савладали одличну екипу Колубаре са 2:0 (0:0) и вратили се на победнички пут са ког су накратко скренули након пораза у Лозници прошлог викенда.

Крагујевачки тим је у данашњи сусрет ушао значајно ослабљен, али је упркос томе пронашао начин да дође до тријумфа против јако квалитетне и искусне екипе из Лазаревца, која је показала да се са правом убраја у круг ужих конкурената за пласман у Супер лигу Србије. Превагу је још једном унео улазак искусног Немање Томића, који је уз Слађана Никодијевића најзаслужнији за нову “тројку” екипе са “Чика Даче”.

Прво полувреме није донело превише узбуђења. Сем пар спорадичних покушаја играча оба тима, није било изгледнијих прилика за промену резултата у овом делу утакмице.

Први ударац у оквир гола домаћина упутио је Ђенић у 7. минуту, али је то био лак плен за чувара мреже Радничког 1923 Лазара Раичевића. На другој страни, Ковачевић је у 17. минуту лепо проиграо Мирића који се убацио по левој страни, али је уследио лош завршни ударац некадашњег репрезентативца Србије.

Два минута касније, после брзе и течне акцијe фудбалера Колубаре по десној страни, Јанковић је покушао да упосли Ђенића, али “деветка” Лазаревчана није успела да захвати лопту.

Покушао је потом Никодијевић, али није био прецизан, да би у 26. минуту, после уигране акције из корнера, Мирић дошао у ситуацију да упути ударац ка голу гостију, али је том приликом изблокиран.

У 29. минуту Босанчић је погрешио у опасној зони и малтене спустио лопту на ногу Алексијевићу, који је брзоплето реаговао у овој ситуацији и из прве шутирао преко гола.

Последњи детаљ вредан пажње у првом делу сусрета виђен је у 31. минуту, када је капитен Колубаре Никола Васиљевић из слободног ударца са двадесетак метара шутирао снажно, али непрецизно.

Да ће друго полувреме бити знатно садржајније од првог најавила је ситуација из 50. минута, када је после доброг продора и центаршута Вићентијевића са леве стране, Мирић лоше захватио лопту главом.

Запретили су потом гости преко Јовановића и Босанчића, али промене резултата није било.

Играо се 63. минут када је шеф стручног штаба “црвених” Александар Линта одлучио да у игру уведе свог “џокера” Немању Томића.

Некадашњи фудбалер Партизана је одмах по уласку на терен унео живост у игру крагујевачког тима, па је тако у 68. минуту из слободног ударца са скоро тридесет метара тукао поред стативе, да би два минута касније сјајном дугом лоптом иницирао акцију из које је његова екипа дошла до почетне предности.

Ипак, највеће заслуге за водећи погодак “црвених” иду на рачун Игора Вићентијевића, који је одличним центаршутем са леве стране буквално “у трепавицу” погодио Слађана Никодијевића, коме није било тешко да са ивице петерца лопту главом спроведе у мрежу.

Све дилеме око победника данашњег дуела на “Чика Дачи” отклоњене су у 79. минуту. После сјајне соло акције и центаршута Владимира Ћировића, Немања Томић је утрчао на другу стативу и прецизним ударцем из прве послао лопту у даљи угао за нову радост “црвених”.

Имали су гости из Лазаревца у самом финишу сусрета две добре прилике да смање предност Крагујевчана и учине завршницу утакмице неизвеснијом.

Прво је лукави Ђенић шутирао главом из гужве пред голом Радничког 1923, али је Лазар Раичевић пантерском интервенцијом избацио лопту у корнер, да би након ударца из угла запретио Јовановић, али се још једном све добро завршило по домаћи састав.

На крају, нова три бода на конту лидера Прве лиге Србије, који сада има максималних седам бодова предности у односу на другопласирани Кабел.

Екипу тренера Александра Линте у наредном колу очекује гостовање крушевачком Трајалу, који је овог викенда успео да “откине” два бода горепоменутом Кабелу.

РАДНИЧКИ 1923 – КОЛУБАРА 2:0 (0:0)