Омладинци Радничког 1923 уписали су свој пети тријумф у Омладинској лиги Србије ове сезоне. Пулени тренера Дејана Јоксимовића данас су на свом терену надиграли вршњаке из крушевачког Трајала у утакмици 18. кола – 2:0 (0:0).

Крушевљани су успели да сачувају своју мрежу у првих 45 минута, али су у наставку утакмице “ђаволчићи” додатно појачали притисак и поготком најбољег стрелца Симовића из једанаестерца у 60. минуту дошли до жељеног вођства.

Водећи гол значајно је растеретио Крагујевчане, који су само десетак минута касније успели да дуплирају стечену предност. Арсенијевић је извео слободан ударац, капитен Младен Радосављевић захватио лопту главом, а играч гостију Анђелковић је у покушају да интервенише затресао мрежу свог тима.

“Црвени” су се овим тријумфом искупили за тежак пораз на гостовању београдском Интернационалу у прошлом колу и направили још један значајан искорак у борби за опстанак.

Наше омладинце сада очекују два узастопна гостовања београдским екипама, најпре Вождовцу, а потом и Раду.

РАДНИЧКИ 1923 – ТРАЈАЛ 2:0 (0:0)

КРАГУЈЕВАЦ
Помоћни терен стадиона „Чика Дача“.

Гледалаца: /.
Судија: Марко Срећковић (Крагујевац).
Стрелци: Симовић у 61. (из једанаестерца) и Анђелковић (аутогол) у 72. минуту за Раднички 1923.
Жути картони: Гвозденовић, Симовић (Раднички 1923), Весић (Трајал).

РАДНИЧКИ 1923: Спасојевић, Павловић, Милошевић, Гвозденовић (од 53. Н. Радосављевић), М. Радосављевић, Максимовић, Ристић (од 90. Јанићијевић), Арсенијевић, Симовић (од 86. Васић), Милојевић (од 90. Димић), Ђорђевић (од 76. Петровић).

ТРАЈАЛ: Грујичић, Ђаковић, Анђелковић, Соколовић (од 59. Марковић), Стевановић (од 75. Влајић), Милошевац (од 69. Чоловић), Димитријевић (од 69. Здравковић), Милосављевић, Весић, Стојановић (од 69. Богдановић), Младеновић.

УБЕДЉИВЕ ПОБЕДЕ КАДЕТА И ОМЛАДИНАЦА

Успешан такмичарски викенд наших млађих категорија употпунили су кадети и пионири. Кадети су “испрашили” ваљевску Будућност Крушик 2014 са 4:0, док су пионири били још убедљивији у сусрету са краљевачким Кикером – 9:0.

Пулени тренера Душана Ђорђевића су убедљивом победом у сусрету са Ваљевцима поправили утисак са гостовања у Ужицу прошлог викенда.

Гости су успешно одолевали све до 42. минута, када је капитен нашег тима Перовић директним ударцем из прекида успео да савлада противничког чувара мреже.

Вођство “црвених” дуплирао је Лука Петровић, док се за трећи погодак постарао Андреја Ристић. Тачку на убедљив тријумф нашег тима ставио је Александар Петровић.

Овим тријумфом наши кадети су се осамосталили на петој позицији првенствене табеле са 28 сакупљених бодова.

Пионири настављају да “тероришу” своје ривале у Шумадијско-рашкој лиги. Ученици Душана Николића су у сусрету са краљевачким Кикером остварили најубедљивију победу у овој сезони, а мало им је недостајало па да постигну и двоцифрен број голова на овој утакмици.

Виктор Живадиновић је два пута тресао мрежу Краљевчана, а једном су то учинили Милош Ракићевић, Вељко Милетић, Михаило Свилкић, Филип Михајловић, Илија Симић, Алекса Бошковић и Алекса Мићић.

Након пораза краљевачког Аполона од стране Пазар јуниорса (0:3), наш тим се коначно осамио на челу табеле са 42 освојена бода, три више у односу на Краљевчане.

У наредном колу кадети путују у Аранђеловац, где ће одмерити снаге са домаћом Шумадијом, док ће пионири у једном од дербија кола угостити трећепласирану Слогу из Краљева.

На крају, један податак вредан сваке хвале. Наиме, свих шест наших селекција које су имале такмичарских обавеза овог викенда, уписале су победе у својим такмичењима и то без примљеног гола.

То је још један доказ квалитетног рада у свим селекцијама нашег клуба и јасан показатељ да смо на исправном путу са кога немамо намеру да скренемо у будућности.