Никодијевић и Мирић вратили Крагујевчане на победнички пут

После два “сушна” кола, фудбалери Радничког 1923 обрадовали су своје присталице другим пролећним тријумфом, извојеваним у сусрету са имењаком из Сремске Митровице на стадиону “Чика Дача” – 2:0 (1:0).

Две узастопне утакмице без победе и постигнутог гола створиле су одређени психолошки притисак ученицима тренера Александра Линте пред дуел са неугодним Сремцима. Због тога и не чуди што су “црвени” већи део утакмице одиграли у некој врсти грча, мада су и поред тога били доминантнији ривал током свих деведесет минута сусрета и у потпуности су заслужили данашњи тријумф.

Раднички 1923 је и овога пута наступио у некомплетном саставу. Хитроноги десни бек Александар Варјачић, који слови за најбржег играча Прве лиге Србије, морао је да пропусти ову утакмицу због парних картона, а у протоколу није било ни Немање Томића, који се још увек није опоравио од руптуре мишића зарађене на пролећној премијери у Панчеву.

Кренули су Крагујевчани прилично силовито, а први је гостујућег чувара мреже тестирао Никодијевић у 5. минуту утакмице. Само минут касније домаћи пропуштају колосалну прилику да дођу до резултатске предности. Мирић је упутио повратну лопту на ивицу гостујућег петерца где се нашао Огњен Илић, који је уместо у празну мрежу шаље преко гола.

Покушао је потом Мирић у 14. минуту директним ударцем на гол из корнера да изненади Шегавца, али је чувар мреже екипе из Сремске Митровице добро одреаговао у овој ситуацији.

Десетак минута касније поново се Мирић нашао у главној улози, када је након повратне лопте Рађена у срце казненог простора гађао преко гола.

Слична акција Крагујевчана виђена је у 29. минуту. Овога пута је Вићентијевић убацио лопту у казнени простор гостију, а Зукановић силовито шутирао “из прве” тик поред стативе.

И док је Раднички 1923 нападао, гости су стрпљиво чекали прилику да из транзиције угрозе гол домаћина. И она им се указала у 31. минуту, када се после грешке фудбалера у црвеним дресовима на средини терена у шанси нашао Ивковић, али је Лукић на време предосетио опасност и успео да осујети намеру нападача противничке екипе. У наставку акције лопта је дошла до Ристића, чији је ударац изблокирао Филиповић.

Тренутак на који су фудбалери Радничког 1923 чекали више од 180 минута догодио се у самом финишу првог полувремена, тачније у 42. минуту. У дуелу Мирића и Николића у казненом простору гостију, леви бек екипе из Сремске Митровице послужио се руком, што је навело главног судију Дејана Трифковића да покаже на белу тачку. Сигуран са једанаест метара био је Слађан Никодијевић, који је тако окончао голгетерски “пост” лидера Прве лиге Србије и уједно уписао свој пети погодак у сезони.

Водећи погодак растеретио је фудбалере крагујевачког прволигаша и улио им једну нову дозу позитивне енергије за наставак сусрета.

Ипак, овај занос био је кратког века трајања, будући да је почетак другог полувремена припао гостима, који су, немајући шта да изгубе, кренули знатно одлучније ка голу Крагујевчана. Тако је у 58. минуту запретио Требовац после доброг центаршута Николића из прекида, али није био прецизан.

Узвратио је одмах Ћировић на другој страни, чији је ударац голман Шегавац успео да заустави, да би одбијену лопту у мрежу сместио Зукановић, који је по процени арбитара ипак био у недозвољеној позицији, па је овај погодак поништен.

Лепо су комбиновали “црвени” у 62. минуту, Ковачевић је центрирао са леве стране, а голман Шегавац скинуо лопту са главе Огњену Илићу.

Покушао је потом Требовац ударцем са дистанце у 77. минуту, лопта је незгодно одскочила испред младог Лукића, који је на крају ипак успео да је примири.

Питање победника дефинитивно је решено у 87. минуту. Најпре се у шанси пред голом Крагујевчана нашао млади Бабић, да би одмах потом “севнула” контра на другој страни, Марко Мирић је искористио добар дубински пас резервисте Николе Ристовића, пребацио истрчалог Шегавца и рутински пласирао лопту у празну мрежу за коначних 2:0.

Раднички 1923 је овом победом дошао до коте од 48 освојених бодова и наставио свој поход ка Супер лиги Србије.

Крагујевчане у наредном колу очекује гостовање екипи београдског Графичара.

РАДНИЧКИ 1923 – РАДНИЧКИ (СМ) 2:0 (1:0)

“Чика Дача”.
Играно без присуства публике.
Дејан Трифковић (Београд).
Помоћници: Горан Божовић (Београд), Иван Крстић (Јаково).
Стрелци: Никодијевић из једанаестерца у 43. и Мирић у 87. минуту за Раднички 1923.
Жути картони: М. Видовић, У. Видовић, Филиповић, Рађен, Тодоровић (Раднички 1923), Пејовић (Раднички (СМ)).

РАДНИЧКИ 1923: Лукић, Рађен, Вићентијевић, М. Видовић, Филиповић, Ковачевић (од 86. У. Видовић), Ћировић, Илић (од 70. Алексијевић), Мирић, Зукановић (од 70. Тодоровић), Никодијевић (од 59. Ристовић).

РАДНИЧКИ (СМ): Шегавац, Илић, Николић, Башић, Спасојевић, Јанковић (од 73. Арнаутовић), Ракић (од 73. Матковић), Радосављевић (од 46. Милошевић), Требовац (од 82. Бабић), Пејовић, Ивковић (од 59. Мијаиловић).