Још један реми фудбалера Радничког 1923 на припремама у Анталији. Данашњи ривал чети Зорана Милинковића био је бугарски Спартак из Варне, а утакмица је окончана резултатом 1:1 (1:0).

Прво полувреме донело је доста узбуђења пред оба гола. Први су запретили Бугари преко Сабрија, који из изгледне позиције није успео да погоди супротан угао Лукићевог гола.

Узвратио је Мирић у 11. минуту, када је после одличног центаршута Благојевића са леве стране захватио лопту главом, али је она завршила у наручју голмана Спартака Нисторова.

Велику прилику да доведе “црвене” у вођство пропустио је Ристовић у 29. минуту. Млади фудбалер Радничког 1923 је из веома тешке ситуације успео да упути ударац главом, али је статива била савезник бугарског тима.

Три минута касније Крагујевчани ипак долазе до предности. Мирић је у контри проиграо Милисављевића, који је прошао по десној страни, а онда упутио повратни пас ка Саши Јовановићу, коме није било тешко да са 7-8 метара матира Нисторова.

Могли су Бугари експресно до изједначења, али је сјајни Лукић скинуо “зицер” Колеву. Није Колев имао среће ни пар минута касније, када је лопта после његовог ударца главом са ивице петерца завршила на стативи.

Друго полувреме отпочело је шансом у којој се нашао млади Ђорђе Максимовић. Брзоноги нападач Радничког 1923 успео је да умакне противничким дефанзивцима, али није имао снаге да ову акцију крунише на прави начин. На другој страни, Митев је покушао да лобује Лазара Раичевића, међутим без успеха.

Изједначујућем поготку бугарског тима у 66. минуту претходила је слаба реакција одбране крагујевачког суперлигаша, која је омогућила Архану Исуфу да поравна резултат.

До краја утакмице бележимо још један неуспео покушај Максимовића, као и разоран ударац Начева са дистанце, који срећом није ишао у оквир гола Крагујевчана.

Крагујевачки суперлигаш је данашњу утакмицу почео у следећем саставу: Лукић, Андрић, Н. Ковачевић, Јанковић, Благојевић, М. Видовић, Милисављевић, Јовановић, Ристовић, Мирић, Убипарип. У другом полувремену заиграли су и: Раичевић, Филиповић, Лакићевић, У. Видовић, Пецељ, Брновић, С. Ковачевић, Илић, Трифуновић, Максимовић и Бурмаз.

Последњу проверу пред повратак у Крагујевац фудбалери Радничког 1923 имаће у недељу, 30. јануара, против екипе Рух Лавов из Украјине.