Мирне мреже у Лучанима

Традиција се наставља. Раднички 1923 се и са четвртог узастопног гостовања лучанској Младости вратио непоражен, додуше без ловорика, али са вредним бодом којим се учврстио међу првих осам екипа на табели Моцарт Бет Суперлиге Србије – 0:0.

Право је чудо како је једна тако динамична и борбена утакмица, која је обиловала узбуђењима, нарочито у првих 45 минута, окончана без голова. Шумадинци су били равноправан ривал веома мотивисаном и агресивном домаћину, посебно у првом делу сусрета, када су пропустили неколико заиста изгледних прилика да дођу до поготка.

У другом полувремену Лучанци су појачали притисак и приморали “црвене” да више воде рачуна о свом голу, али то не значи да су изабраници тренера Дејана Јоксимовића били у подређеном положају. Напротив, успели су Крагујевчани да запрете у пар наврата из транзиције, али је опет изостала права завршница.

Доста узбуђења виђено је у првих десетак минута утакмице. Први су домаћи припретили преко Радивојевића, али је Лековић био на висини задатка, да би потом узвратио Чоловић, међутим, овога пута се истакао млади голман екипе из Лучана Жељко Самчовић.

Лоше испуцавање лопте од стране Душана Цветиновића могло је скупо да кошта Крагујевчане у 7. минуту утакмице, али срећом Бојовић није био довољно прецизан. Само минут касније Чоловић је пропустио колосалну прилику да доведе Шумадинце у вођство, док је у наставку акције Милош Видовић снажним ударцем са ивице шеснаестерца прописно загрејао Самчовићеве дланове.

Није ни чувар мреже Крагујевчана Стојан Лековић, који се после три утакмице паузе вратио међу стативе, био беспослен у овом делу утакмице. Сјајно је реаговао у 13. минуту, када је зауставио прилично незгодан ударац Јојића.

Велики пех задесио је Шумадинце у 18. минуту, када се Евандро пожалио на повреду задње ложе, због чега је тренер Јоксимовић морао да направи прву измену на утакмици.

Немања Томић је сјајним поготком из слободног ударца “начео” Колубару у прошлом колу, а мало му је фалило да то слично понови и у Лучанима. Ипак, његов “пројектил” у 29. минуту је на путу ка голу закачио Јојића, па је Раднички 1923 на крају добио само корнер. Након ударца из угла запретио је и Видосављевић, али је био за нијансу непрецизан.

Домаћин је у 32. минуту успео да дође до водећег поготка, али је он после ВАР провере ипак поништен због офсајд позиције која му је претходила.

До краја првог полувремена бележимо још само лукав покушај Чоловића из слободног ударца, који није изненадио опрезног Самчовића.

За разлику од првог, друго полувреме није обиловало претераним узбуђењима. Вреди поменути само добру акцију Чоловића по десној страни у 60. минуту, коју Крајишник није стигао да претвори у погодак.

Стратег крагујевачког тима Дејан Јоксимовић је у самом финишу утакмице пружио шансу опорављеном центарфору Марку Шимићу, који је због повреде пропустио претходна два првенствена дуела са Црвеном звездом и Колубаром, као и сусрет са ИМТ-ом у Купу Србије.

Био је ово четврти реми Шумадинаца у овој сезони, а први у последњих једанаест првенствених кола. Претходно су “црвени” поделили бодове још у сусрету са београдским Чукаричким средином августа на “Чика Дачи” (1:1).

Фудбалери Радничког 1923 ће у оквиру предстојећег 18. кола угостити екипу Радника из Сурдулице, која је тек овог викенда остварила своју прву победу у шампионату. Биће то уједно у последња утакмица коју ће крагујевачки суперлигаш одиграти пред својом публиком у јесењем делу сезоне.

МЛАДОСТ (ЛУЧАНИ) – РАДНИЧКИ 1923 0:0