Наши омладинци савладали су екипу новосадске Војводине у једном од дербија 12. кола Омладинске лиге Србије – 3:1 (1:1). “Ђаволчићи” су се овом победом на најбољи могући начин искупили својим присталицама за пораз од београдског Графичара прошлог викенда и уједно окончали низ од три узастопне утакмице без оствареног тријумфа.

Новосађани су се са последња два гостовања у срцу Шумадије враћали непоражени, али су овога пута морали да положе оружје пред објективно бољим домаћином, чији је тријумф најавио Никола Маринковић ефектним поготком у 26. минуту. Лопта је после центаршута Александра Петровића и интервенције одбране Војводине дошла до популарног Које, који је волеј ударцем са ивице шеснаестерца шаље право у противничку мрежу.

Гости су узвратили у финишу првог полувремена, када је после играња руком штопера “црвених” Сретена Ђорђевића судија Ненад Ђорђевић досудио казнени ударац за Новосађане, који је успешно реализовао најбољи стрелац Омладинске лиге Србије у досадашњем делу сезоне Лукијан Абаџија.

Није дуго требало “ђаволчићима” да поврате вођство. Тридесетак секунди након што је судија Ђорђевић дао знак за почетак другог полувремена, Александар Петровић је на асистенцију Ђорђа Јовановића постигао други дол за домаћи тим на овој утакмици.

Пропустили су Шумадинци велику прилику да додатно увећају предност у 62. минуту, када је голман Војводине Андреј Борак одбранио једанаестерац Луки Милојевићу.

Крагујевчани су, ипак, успели да стигну до трећег гола, и то у другом минуту судијске надокнаде времена. Стрелац је био резервиста Лазар Милетић, који је добро реаговао на првој стативи након центаршута Александра Петровића.

“Ђаволчићи” су овом победом поново ухватили прикључак са водећим екипама на табели Омладинске лиге Србије. Крагујевчани су тренутно трећи са 22 освојена бода, водећи Партизан је сакупио 27, а другопласирани Чукарички 23 бода.

У наредном колу екипу тренера Милоша Симића очекује гостовање четвртопласираној Црвеној звезди.

РАДНИЧКИ 1923 – ВОЈВОДИНА 3:1 (1:1)

Гледалаца: 200.
Судија: Ненад Ђорђевић (Гуча).
Стрелци: Маринковић у 26, Петровић у 46. и Милетић у 90+2 минуту за Раднички 1923.
Жути картони: Маринковић, Милојевић (Раднички 1923).

РАДНИЧКИ 1923: Младеновић, Угреновић, Д. Ристић (од 82. Перовић), Букумира (од 80. Марисављевић), Томовић, Ђорђевић, Јовановић (од 82. Огњановић), Маринковић (од 77. Радоњић), А. Ристић (од 66. Милетић), Милојевић, Петровић.

ВОЈВОДИНА: Борак, Трнинић, Хромиш, Токин (од 66. Костадиновић), Павић, Дробњак, Ковачев (од 69. Сукачев), Апостоловски (од 57. Пиваш), Абаџија, Јањић, Пауновић.