Mирне мреже на „Чика Дачи“

На старту плеј-оф фазе такмичења у Првој лиги Србије, фудбалери Радничког 1923 и Металца данас су на „Чика Дачи“ одиграли без голова – 0:0.

Наши момци нису успели да продуже низ победа у сусретима са Милановчанима ове сезоне. У једној тврдој, такмичарској утакмици доброг темпа, али без превише прилика за гол, чини се да је подела бодова можда и најреалнији исход.

Наш тим је у данашњи дуел са Металцем ушао ослабљен неиграњем суспендованих Бранка Остојића и Уроша Алексијевића, али са опорављеним Немањом Здравковићем и Стефаном Грбовићем у саставу. Међутим, пехови нису мимоишли нашу екипу ни на данашњем сусрету, будући да је већ у 28. минуту због повреде примицача игру напустио Милош Ђорђевић, што је у великој мери утицало на игру Радничког у наставку сусрета.

Добро су „црвени“ започели данашњу утакмицу и наметнули јак ритам игре, који су гости усепевали да испрате, па је публика могла да ужива у једној отвореној и динамичној фудбалској представи, нарочито у првих тридесетак минута.

И поред тога што је темпо игре био добар, тешко се долазило до повољних прилика за гол. Тек у 27. минуту бележимо прву озбиљнију ситуацију пред голом домаћег тима, када је Плазинић, након контранапада Милановчана, шутирао по земљи, а лопта завршила поред гола.

У 32. минуту добра акција Радничког: Тодоровић је атрактивно петом проиграо Ковачевића, који је приликом покушаја ударца изблокиран.

Запажени капитен Металца Александар Јешић је у 41. минуту запретио ударцем са ивице шеснаестерца, али није био довољно прецизан.

Само три минута касније, гости су пропустили можда и најбољу прилику у првих 45 минута. После муњевитог контранапада, Јешић је упутио повратну лопту у срце шеснаестерца Радничког ка Плазинићу, који није оклевао и шутирао је из прве, али се ту створио Петровић и клизећим стартом успео лопту да скрене у корнер.

Након ударца из угла, покушао је и Ђурић са неких 14 метара, међутим, погодио је само спољни део мреже.

За разлику од првог, наша екипа није баш најбоље кренула у другом полувремену. Металац је деловао чвршће у дуелима и конкретније у нападу, настављајући да прети из опасних полуконтри и контри.

Јешић је у 53. минуту показао какав је мајстор, „нанизавши“ неколико играча Радничког, након чега је са дистанце „опалио“ по лопти, коју је Раичевић некако успео да спречи да заврши у мрежи.

Пет минута касније опасност пред голом Милановчана. Тодоровић је шутирао искоса са леве стране, а лопта дошла до Димитрића, који је био у недозвољеној позицији.

Резервиста у екипи Металца Никола Вукмановић је одмах по уласку у игру, у 66. минуту, покушао да угрози Раичевића, али га је у тој намери спречио Немања Здравковић.

Одличну прилику наш састав имао је у 75. минуту, када су након корнера Тодоровића, прво Петровић, а потом и Варјачић покушали да пошаљу лопту у мрежу, али је она на крају завршила у рукама голмана Металца Милана Јеловца.

Три минута касније Кораксић је успео да надмудри Варјачића и Димитрића, а затим упути добар центаршут на другу стативу ка Вукмановићу, чији је ударац главом лако зауставио Раичевић.

Опасно је било након корнера Радничког у 80. минуту, када је Јеловац успео да уз доста муке интервенише испред фудбалера у црвеним дресовима, да би само пар минута касније домаћи тим пропустио последњу и вероватно најбољу прилику да дође до вођства. Томислав Тодоровић је из прве упослио Огњена Илића, који је у шпринту са лоптом претрчао неких двадесетак метара, а затим се одлучио за ударац са ивице казненог простора. На Огњенову несрећу, лопта је на путу ка голу погодила његовог саиграча Александра Димитрића, па је тако пропала и последња прилика да „црвени“ дођу до победе на старту плеј-офа.

РАДНИЧКИ 1923 – МЕТАЛАЦ 0:0

КРАГУЈЕВАЦ
Стадион
: „Чика Дача“
Гледалаца: 1500
Судија: Милош Милановић (Ћуприја)
Помоћници: Миодраг Здравковић (Ражањ), Александар Марјановић (Деспотовац)
Жути картони: Петровић, Варјачић (Раднички 1923), Ђурић, Крстић, Кораксић (Металац)

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић, Варјачић, Поповић, Петровић, Здравковић, Грбовић, Ковачевић, Максимовић (од 55. Димитрић), Лукић, Вујасин (од 74. Илић), Ђорђевић (од 28. Тодоровић)

МЕТАЛАЦ: Јеловац, Мијаиловић , Кораксић, Врањанин, Млађовић, Гочанин, Крстић, Јешић (од 73. Кецап), Ђурић, Савић (од 65. Вукмановић), Плазинић.

Раднички је након освојеног бода у сусрету са Милановчанима преузео четврто место на табели од Златибора, који је данас поражен у Инђији. Наша екипа тренутно заостаје девет бодова за водећим ТСЦ-ом, односно шест бодова за Јавором и Инђијом, екипама које деле друго место на табели.

Прилику да додатно поправе свој бодовни салдо ученици Дејана Николића имаће већ у среду, 10. априла, на гостовању београдском Синђелићу.