Илић и Лукић за првенац у плеј-офу

Фудбалери Радничког 1923 забележили су прву победу у плеј-оф фази Прве лиге Србије, пошто су данас славили на гостовању екипи Синђелића у Београду са 2:1 (2:0). Крагујевчани су до тријумфа стигли погоцима Илића у Лукића у првих 45 минута сусрета, а да су били мало прецизнији у завршници, могли су свом противнику да нанесу још убедљивији пораз.

Оно што су најављивали пред данашње гостовање Синђелићу, изабраници Дејана Николића су и испунили. Уписан је први тријумф у плеј- офу и направљен значајан корак у даљој борби за пласман у Супер лигу Србије.

Наша екипа је у ову утакмицу ушла изузетно мотивисана и од самог старта загосподарила тереном, створивши неколико добрих прилика пред голом Синђелића, пре него што је дошла до вођства.

Први је припретио Максимовић, после акције у којој су учествовали Илић и Лукић, а затим је и Жерађанин покушао да искористи успаваност одбране домаћег тима, али је у оба случаја голман Вукашиновић добро интервенисао.

У доброј позицији за ударац се потом нашао и Огњен Илић, који је у стартној постави заменио Милета Вујасина, али је са неких једанаест метара тукао преко гола.

Млади фудбалер Радничког био је прецизнији у 17. минуту, када је фантастичним ударцем са двадесетак метара донео предност свом тиму. Илић је овај погодак прославио са својим саиграчима и навијачима, популарним „Црвеним ђаволима“, који су и на овом гостовању пружали подршку свом вољеном тиму.

Само девет минута касније Крагујевчани су дуплирали предност. Ковачевић је вешто антиципирао грешку једног фудбалера Синђелића, лопта је дошла до Лукића, који није пропустио идеалну прилику да је пошаље иза леђа голмана Вукашиновића за 2:0.

И после убедљивог вођства, „црвени“ су наставили са атацима ка голу свог противника. Тако је Лукић само пар минута после постигнутог поготка још једном запретио ударцем искоса са десне стране, али овога пута није био довољно прецизан.

Пробудио се потом мало и домаћин, запретивши преко Милоша Крстића и Алексе Вујића, али исувише је то било слабо да би се озбиљније угрозио Лазар Раичевић.

Почетком другог дела игре, у шанси пред голом Синђелића поново се нашао данас расположени Огњен Илић, међутим, уследио је лош завршни ударац.

У 51. минуту домаћин је уз доста среће смањио заостатак. После центаршута са леве стране, Владислав Ив је послао лопту у петарац, где је одбрана Радничког лоше интервенисала, па је она на крају завршила иза гол црте.

Овај гол вратио је резултатску неизвесност у ову утакмицу, али једноставно Раднички је био знатно бољи ривал на терену, тако да су сем пар спорадичних покушаја, фудбалери Синђелића били немоћни у намери да озбиљније запрете Крагујевчанима.

На другој страни, наш тим је наставио да прети преко брзих офанзивних фудбалера, попут Ђорђа Максимовића, који је након добре дубинске лопте Бранка Остојића пропустио лепу прилику да постигне свој седми гол овог пролећа.

Бележимо потом и два покушаја капитена Лазара Петровића после прекида, као и добру акцију Жерађанина по левој страни, коју нико од његових саиграча није успео да испрати на одговарајући начин.

Свој ударац са дистанце је нешто касније опробао и Миле Вујасин, а исти играч имао је идеалну прилику да у финишу утакмице са беле тачке „овери“ победу свог тима, али је голман Синђелића Ђорђе Вукашиновић прочитао његову намеру и успео да одбрани ударац, тако је на крају остало 2:1 у корист крагујевачког тима.

СИНЂЕЛИЋ – РАДНИЧКИ 1923 1:2 (0:2)

БЕОГРАД
ФК Синђелић
Гледалаца: 200
Судија: Давид Матић (Нови Сад)
Помоћници: Милоје Милићевић (Прокупље), Милош Милићевић (Александровац)
Стрелци: Ив у 51. минуту за Синђелић, а Илић у 17. и Лукић у 26. минуту за Раднички 1923
Жути картони: Крстић (Синђелић), Раичевић, Лукић (Раднички 1923)

СИНЂЕЛИЋ: Вукашиновић, Куербан (од 73. Денковић), Бумбар, Осман (од 63. Млађеновић), Ив, Крстић, Вујић, Микулетић, Дака (од 46. Станковић), Радосављевић, Јовић.

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић, Варјачић, Поповић, Остојић, Петровић, Здравковић, Ковачевић (од 56. Алексијевић), Максимовић (од 70. Димитрић), Жерађанин, Илић (од 61. Вујасин), Лукић.

Крагујевчани су данашњом победом задржали четврту позицију на табели са 29 бодова, а уједно се и примакли трећепласираној Инђији на само три бода заостатка.

Већ за викенд наши момци имају прилику да додатно поправе бодовни салдо, пошто ће у недељу, 14. априла са почетком од 16 часова на стадиону „Чика Дача“ угостити екипу Бежаније.