Минималан пораз “ђаволчића на вождовачком “крову”

И са другог узастопног гостовања у српској престоници, наши омладинци враћају се празних руку. Након пораза од Бродарца у среду, изабраници Дејана Јоксимовића изгубили су бодове и у сусрету са екипом Вождовца на крову тржног центра “Стадион” – 0:1 (0:1).

Тренутак одлуке збио се у 32. минуту. Након ударца Лазаревића и одбране Давида Спасојевића, Петар Шурлан је затресао мрежу своје екипе, што је уједно био и једини гол на овој не претерано садржајној утакмици.

Крагујевчани су тек у другом полувремену успели да запрете голману Вождовца Михајлу Николићу, најпре преко Лазара Милетића, а потом и Луке Николића, који је у 66. минуту упутио одличан ударац са ивице шеснаестерца под саму пречку, али се том приликом истакао његов презимењак на голу “змајева”. Вредан помена био је и ударац Гвозденовића у 70. минуту са удаљености од преко двадесет метара, међутим, Николић је још једном сјајном интервенцијом спречио изједначење.

Домаћин је, пак, најозбиљнију шансу на утакмици пропустио непосредно након водећег поготка, када се Радосављевић нашао “очи у очи” са Спасојевићем, који је на крају изашао као победник из овог дуела. У наставку утакмице запретили су Лазаревић и Аврамовић ударцима са дистанце, али промене резултата није било.

На крају су “змајеви” дошли до врло важних бодова у борби за опстанак, док су се “ђаволчићи” сада већ озбиљно примакли зони испадања.

Крагујевчане у последњој утакмици јесењег дела сезоне очекује гостовање водећем Партизану.

ВОЖДОВАЦ – РАДНИЧКИ 1923 1:0 (1:0)