Минималац у режији капитена

Поготком капитена Немање Томића фудбалери Радничког 1923 дошли су до сва три бода у сусрету са Радником из Сурдулице на јесењем опроштају од својих навијача – 1:0 (1:0). Данашња утакмица остаће упамћена по првом тријумфу “црвених” у међусобним дуелима са сурдуличким тимом, али и по томе што се по први пут у историји Супер лиге у улози главног делиоца правде нашла једна дама, Лесковчанка Јелена Цветковић.

Резултатски императив, као и изостанак неколицине важних играча у оба табора, утицали су на прилично скроман квалитет данашње фудбалске представе на стадиону “Чика Дача”. Шумадинци су и поред не претерано сјајне игре успели да дођу до свог седмог тријумфа у сезони, којим су осигурали место у горњој половини табеле пред одлазак на зимску паузу.

Ако изузмемо две спорне ситуације пред голом сурдуличког тима, мало тога смо видели у првих пола сата утакмице. Домаћин је углавном диктирао темпо игре и контролисао посед, али није успевао да дође до неке конкретније прилике за гол. На другој страни, гости су формирали чврст бедем на средини терена, уз повремени притисак на играче задње линије крагујевачког тима у тренуцима, нарочито када је лопта била у њиховом поседу.

Прва од две поменуте спорне ситуације, која је младу Лесковчанку Јелену Цветковић ставила на озбиљну дилему, догодила се у 16. минуту, када је након добро изведене контре “црвених” Андрија Милић клизећим стартом зауставио Дамјана Крајишника у гол шанси. Цветковићева је у први мах показала на “белу тачку”, да би након позива из ВАР собе и прегледавања снимка спорне ситуације одлучила да преиначи првобитну одлуку, чиме је навукла на себе гнев крагујевачке публике.

Само шест минута касније млада Лесковчанка поново је била на великом искушењу. И овога пута се Крајишник нашао у улози “жртве”, када је покушао да искористи грешку тамнопутог Абубакара, али га је у тој намери оштрим стартом осујетио голман Радника Вујанац. Тражили су играчи Радничког 1923 казнени ударац у овој ситуацији, али је Цветковићева показала да се игра настави.

Таман када су се узавреле страсти на терену мало примириле, уследила је одлична акција Крагујевчана у 32. минуту, која је резултовала водећим поготком. Велики део посла обавио је данас веома запажени Дамјан Крајишник, који је успео да “украде” лопту Петровићу и дотури је до Чоловића, који ласерски прецизним пасом проналази усамљеног капитена Томића, коме није било тешко да са десетак метара савлада немоћног Вујанца.

Лакнуло је Крагујевчанима након водећег поготка, заиграли су много растерећеније, па се чинило да ће до краја првог полувремена још нека лопта завршити у мрежи сурдуличког тима. То се, ипак, није догодило, мада је Цветиновић у 41. минуту озбиљно запретио након корнера, али је лопта након његовог ударца главом само прохујала изнад пречке.

Гости су прву, уједно и једину прилику у првом полувремену, створили пред сам одлазак на паузу, када је после једне дубинске лопте пред гол Радничког 1923 лукави Даноски покушао да изненади Лековића, који се одлично снашао у овој нимало наивној ситуацији.

Друго полувреме доноси много боље издање изабраника тренера Симе Крунића, који су очигледно схватили да немају шта да изгубе, па су заиграли много одважније у наставку утакмице. Најбољи стрелац Сурдуличана Милош Спасић је у пар наврата успевао да умакне пажњи својих чувара, али није имао среће са завршницом.

На другој страни, резервиста Душан Стољиковић је само пар минута по уласку у игру имао колосалну прилику да разреши све недоумице око победника данашње утакмице, али је му у одсудном тренутку лопта “склизнула” са ноге.

На крају је остало 1:0 за “црвене”, који су се овим тријумфом учврстили на осмој позицији првенствене табеле са 25 освојених бодова, пет више у односу на деветопласирану Колубару, а три мање од седмопласираног Вождовца.

Јесењи део сезоне у Моцарт Бет Суперлиги Србије изабраници тренера Дејана Јоксимовића закључиће гостовањем новосадској Војводини наредног викенда.

РАДНИЧКИ 1923 – РАДНИК 1:0 (1:0)

Стадион: “Чика Дача”.