Минималац “црвених” против Убљана

Поготком Слађана Никодијевића у 22. минуту, фудбалери крагујевачког прволигаша данас су на главном терену стадиона “Чика Дача” победили Јединство из Уба у петој провери ове зиме – 1:0 (1:0).

Био је ово још један добар показатељ тренутне форме и могућности фудбалера Радничког 1923. Баш као и на неколико претходних утакмица, и овога је пута је приметно “дувало” у одбрани Крагујевчана, па је голман Раичевић у пар наврата био приморан “вади кестење из ватре”. Ипак, за сваку похвалу је то што играчи Радничког теже колективној игри и бржем ослобађању од лопте, тако да је и на овој утакмици виђено неколико јако лепих и течних акција у режији “црвених”.

Крагујевчани су кренули силовито и већ у 2. минуту запретили преко Радоњића, чији је ударац успео да заустави голман Јединства Јовановић.

Српсколигаш из Уба је одолевао овој опсади свог гола све до 22. минута, када је Никодијевић прочитао Сајићеву намеру да врати лопту свом голману, пресекао то додавање и без већих проблема затресао небрањену мрежу.

Био је то, како се испоставило, тренутак који је одлучио коначног победника, иако је и у наставку сусрета виђено неколико прилика за промену резултата.

Гости су први пут озбиљније запретили у 27. минуту након ударца из угла, али је Раичевић крајњим напором успео да сачува своју мрежу нетакнутом.

Уследио је потом лукав ударац Владимира Ћировића, али и ефектна парада голмана гостију Јовановића за аплаузе малобројне публике на “Чика Дачи”.

Како се ближио крај првог полувремена, тако су се гости све више ослобађали почетног притиска и кретали одлучније ка голу Крагујевчана.

У 39. минуту Рајевић се нашао у изгледној позицији за постизање поготка, али је Раичевић на време кренуо у сусрет играчу Јединства и успео да му “уђе у шут”. Недуго затим запретио је и високи Сајић после корнера, али је Поповић успешно рашчистио ситуацију пред својим голом.

Петнаестоминутни одмор очигледно је пријао фудбалерима крагујевачког прволигаша, који су по повратку из свлачионице заиграли знатно ангажованије и створили су пар лепих ситуација пред голом противника, које нису успели да реализују.

Најпре је у 54. минуту “севнула” контра Крагујевчана, коју је пропустио да реализује Максимовић, а само минут касније Ковачевић је са ивице шеснаестерца шутирао тик поред стативе. Уследио је још један покушај Ковачевића који је завршио преко гола, да би на другој страни узвратио Бошковић, такође без жељеног епилога.

Резервиста Ђурић је потом пропустио две колосалне прилике да гостима из Уба донесе изједначење, док на другој страни Максимовић није успео да са удаљености од шест-седам метара матира Јовановића.

У самом финишу утакмице Хаџић је после солопродора дошао у изгледну позицију за ударац, али се ту створио пожртвовани Рађен и осујетио намеру нападача Јединства, тако да је на крају остало минималних 1:0 за наш тим.

Последњу проверу пред наставак сезоне у Првој лиги Србије фудбалери Радничког 1923 имаће у петак, 21. фебруара, од 14 часова, када ће на главном терену стадиона “Чика Дача” угостити лидера Српске лиге Запад, екипу чачанског Борца 1926.

РАДНИЧКИ 1923 – ЈЕДИНСТВО (УБ) 1:0 (1:0)