Металац се осладио на “Чика Дачи”

Фудбалери Радничког 1923 претрпели су данас и други пораз на свом терену у текућој сезони. “Црвени” су у утакмици 6. кола Прве лиге Србије изгубили бодове у дуелу са Металцем из Горњег Милановца, резултатом 1:2 (0:1).

Комшијски дерби крагујевачког и милановачког прволигаша није донео пуно тога лепог из широког спектра фудбалске игре, што је у неку руку и очекивано, будући да су и претходни дуели ова два клуба по обичају доносили тврду и не баш атрактивну игру, у којој су један или два детаља одлучивали о победнику. Овога пута фудбалери Металца били су концентрисанији, максимално су искористили своје шансе и дошли до велика три бода, прекинувши тако неугодну традицију у сусретима са Крагујевчанима.

Милановчани су се од старта определили за “чекалицу” уз појачану средину терена. Једна таква врло дисциплинована игра Металца остављала је мало простора за комбинаторику изабраницима тренера Николића, који су прилично тешко долазили до противничког шеснаестерца.

Због тога и не чуди да је први ударац ка голу Милановчана упућен тек у 26. минуту, када је Стеван Ковачевић са руба казненог простора лоше циљао.

Већ у наредном минуту добру акцију и центаршут Варјачића са десне стране, Ћировић није успео да претвори у погодак.

Након ове изгледне шансе Крагујевчана поново се утонуло у монотонију са почетка утакмице, коју је нагло прекинуо водећи гол гостујуће екипе у 37. минуту. Био је то муњевит контранапад на непостављену одбрану Радничког, а финална егзекуција поверена је најбољем стрелцу Металца Александру Катанићу, који није пропустио прилику да постигне свој пети гол у сезони.

Покушао је наш тим моментално да одговори, али осим ударца Жерађанина у финишу првог полувремена, који је изблокиран, није било иоле озбиљнијих прилика да се угрози гол Милановчана.

Очекивало се да ће домаћи “додати гас” у другом полувремену, што се и догодило. Тренер Николић увео је у игру и другог центарфора Велимира Поповића, који је унео живост у нападачки ред “црвених”.

Тек што је судија дао знак за почетак другог полувремена, Мијатовић је лепо проиграо Никодијевића, који је погодио само спољни део мреже. Робусни центарфор истанчаног њуха за гол нашао се у још једној повољној шанси четири минута касније, али је главом шутирао право у голмана.

И онда је дошао фамозни 60. минут, који је у великој мери утицао на расплет данашње утакмице. Катанић је послао повратну лопту у срце шеснаестерца ка Зоћевићу, који је након дуела са Видовићем театрално пао. Судија је одмах показао на белу тачку, а Видовићу доделио жути картон, што је изазвало огроман револт крагујевачке публике, која је још у првом полувремену “узела на зуб” прилично несигурну судијску тројку. Стрелац водећег поготка за Металац Александар Катанић био је прецизан са једанаест метара, па је тако гостујућа екипа у завршних пола сата игре ушла са предношћу од два гола.

Могли су гости у 76. минуту да реше све недоумице око коначног исхода, али Игор Савић није био прецизан са 14-15 метара. На другој страни, фудбалери Радничког 1923 кренули су у општу офанзиву, али су прилично тешко успевали да уздрмају сигурну одбрану Металца.

Ипак, трачак наде указао се у 83. минуту, када је после центаршута Лазара Петровића, Немања Здравковић са пет метара главом закуцао лопту у гол Милановчана.

Био је то сигнал за још јачу подршку са трибина, која је повремено прекидана изразима незадовољства упућеним судијској тројци. И заиста, било је две-три спорне ситуације у шеснаестерцу Металца које су могле бити санкционисане најстрожом казном, али је о томе у овом тренутку излишно причати.

Најбољу шансу да избегне пораз и дође до вредног бода наш тим је пропустио у судијској надокнади времена, када је после центаршута Тодоровића, Лазар Петровић главом шутирао у спољни део мреже.

РАДНИЧКИ 1923 – МЕТАЛАЦ 1:2 (0:1)

Стадион: “Чика Дача”
Гледалаца: 1 000
Судија: Милан Стефановић (Београд)
Помоћници: Милош Митић (Сврљиг), Александар Марјановић (Деспотовац)
Стрелци: Здравковић у 83. минуту за Раднички 1923, а Катанић у 37. и 62. минуту из једнаестерца за Металац
Жути картони: Видовић, В. Поповић, Варјачић (Раднички 1923), Катанић, Гојковић, Новић (Металац)

РАДНИЧКИ 1923: Савић, Варјачић, Мијатовић, Петровић, Здравковић, Алексијевић (од 59. Видовић), Ковачевић, Жерађанин (од 69. Миленковић), Тодоровић, Ћировић (од 46. В. Поповић), Никодијевић.

МЕТАЛАЦ: Шћекић, Мијаловић, Кораксић, Врањанин, Млађовић, Гојковић, Јокић, Вукмановић (од 80. Радић), Грбовић, Зоћевић (од 68. Савић), Катанић (од 77. Новић).

На фудбалерима Радничког 1923 је да што пре извуку поуке из овог пораза, како би што спремнији дочекали наредне такмичарске изазове. Времена за неке детаљније анализе је мало, пошто “црвени” већ у среду гостују Синђелићу, а у недељу на “Чика Дачу” стиже Златибор.