Крушевљани продубили резултатску кризу Шумадинаца

Нема краја црној резултатској серији крагујевачког суперлигаша. Екипа тренера Дејана Јоксимовића је на гостовању крушевачком Напретку доживела свој четврти узастопни неуспех у првенству и уједно наставила тренд негативних резултата у међусобним окршајима са крушевачким тимом – 0:1 (0:1).

Поново је један моменат непажње после прекида скупо коштао Крагујевчане, који очигледно нису извукли поуке из неких претходних утакмица. Напредак је на крају био бољи за тај један гол, који му је донео трећи тријумф у низу, а Шумадинцима додатно досолио већ одавно отворену рану.

Стратег Радничког 1923 Дејан Јоксимовић извршио је неколико промена у односу тим који је почео претходну утакмицу са Новим Пазаром. У стартну поставу вратили су се опорављени Душан Цветиновић и Милош Видовић, Ђорђе Максимовић и Милутин Видосављевић су овога пута добили предност у односу на Воју Убипарипа и Александра Варјачића, док је суспендованог Филипа Ивановића заменио Љубиша Пецељ, као принудно решење на позицији левог штопера.

Само у прва три-четири минута утакмице виђено је неколико обећавајућих ситуација пред оба гола. Најпре је Шарић пропустио да казни лоше испуцавање голмана Радничког 1923 Стојана Лековића, док је на другој страни Милутин Видосављевић у кратком временском интервалу два пута запретио голману Напретка Николи Петрићу. Први пут је шутирао поред гола, да би га потом капитен Напретка Душан Керкез осујетио у намери да упути завршни ударац.

Управо је Керкез пропустио прилику да озбиљније угрози гол крагујевачког тима након прекида у 16. минуту, док је на другој страни Томић шутирао са ивице казненог простора преко гола.

Крушевљани су до предности дошли у 33. минуту. Немања Крстић је извео прекид, Керкез на даљој стативи надскочио искусног Цветиновића и главом послао лопту у мрежу поред немоћног Лековића.

Покушали су Крагујевчани да до одласка на одмор дођу до резултатског поравнања, али осим покушаја Дамјана Крајишника са дистанце и ударца Милоша Видовића који је изблокирао један од играча крушевачког тима није било веће опасност по гол домаћина у завршним минутима првог полувремена.

Друго полувреме није донело превише узбуђења. Јоксимовић је “бацио у ватру” новајлију Стефана Чоловића, али ни он, као ни Убипарип и Варјачић који су добили шансу у наставку утакмице, нису донели неки значајнији помак у игри крагујевачког тима.

На другој страни, дугокоси Чечарић, који је средином другог полувремена заменио Крстића, пропустио је лепу прилику да у 81. минуту “овери” победу Напретка. Његов ударац искоса са десне стране завршио је поред леве стативе Лековићевог гола.

Последње узбуђење на утакмици виђено је у судијској надокнади времена, када је после центаршута Чоловића искусни Цветиновић ухватио волеј, али није био довољно прецизан.

Крушевљани су овом победом прескочили Крагујевчане и напредовали за неколико позиција на табели. “Црвени” су, пак, склизнули у опасну зону, и тренутно су тринаести са девет освојених бодова.

Нову прилику да испливају из резултатске кризе фудбалери Радничког 1923 имаће у петак, 16. септембра, када ће у премијерној утакмици 12. кола на свом “Чика Дачи” угостити новог суперлигаша, екипу Младости ГАТ.

НАПРЕДАК – РАДНИЧКИ 1923 1:0 (1:0)