Наши омладинци су на гостовању београдском Вождовцу прекинули низ од два узастопна тријумфа и уписали први пораз у Омладинској лиги Србије ове сезоне – 1:2 (1:0).

Након заиста сјајно одиграног првог полувремена, које су окончали са минималним вођством, изабраници тренера Милоша Симића су у наставку утакмице допустили “змајевима” да преузму контролу над игром, што је за последицу имало резултатски обрт у завршници сусрета.

Шумадинци су повели у 25. минуту поготком Бориса Огњановића, који се након ударца из угла најбоље снашао пред голом Вождовца. Домаћин је до изједначења стигао средином другог полувремена, када је Живковић прецизним ударцем главом приморао Лешњака на капитулацију, док се за потпуни преокрет постарао Митровић, који је лепим поготком из слободног ударца у 81. минуту донео сва три бода београдском тиму.

“Ђаволчићи” су овим поразом склизнули са треће на пету позицију првенствене табеле, са учинком од једанаест освојених бодова.

Идеалну прилику за искупљење ученици тренера Симића имаће наредног викенда, када им на ноге долази тренутно четвртопласирана екипа београдског Партизана.

ВОЖДОВАЦ – РАДНИЧКИ 1923 2:1 (0:1)

БЕОГРАД
ФК Вождовац.
Гледалаца: 100.
Судија: Петар Пековић.
Стрелци: Живковић у 59. и Митровић у 81. минуту за Вождовац, а Огњановић у 25. минуту за Раднички 1923.
Жути картони: Јорговановић, Зечевић (Вождовац), Букумира, Маринковић, Милојевић (Раднички 1923).

ВОЖДОВАЦ: Раконић, Луковић (од 89. Мандић), Живковић, Јорговановић, Драгићевић, Зечевић 7, Додић (од 46. Јеленић), Пузовић, Петровић, Стевић (од 46. Митровић), Лазаревић (од 85. Малиш).

РАДНИЧКИ 1923: Лешњак, Угреновић, Половина (од 80. Јевтовић), Букумира (од 86. Пантовић), Перовић, Ђорђевић, Огњановић (од 55. Марисављевић), Маринковић (од 86. Радонић), Милетић (од 68. А. Ристић), Милојевић, Петровић.
Два различита полувремена на крову тржног центра „Стадион“. Раднички 1923 је био бољи у првом полувремену, што је крунисао голом Огњановића након корнера и ударца главом. У наставку сусрета змајеви су заиграли на све или ништа, а таква игра уродила је плодом у 59. минуту. Стрелац изједначујућег поготка био је Живковић јаким трзајем главом. Да цео плен остане у Заплањској улици, побринуо се је резервиста Митровић евроголом из слободног ударца са 20 метара