Крајишников првенац за бод на премијери

Вредан бод освојио је крагујевачки суперлигаш на гостовању лазаревачкој Колубари, у утакмици која је затворила премијерно коло Моцарт Бет Супер лиге Србије – 1:1 (1:1).

Са потпуно новом задњом линијом и без класичног нападача, Крагујевчани су пружили сасвим пристојан отпор одличној екипи Колубаре, која је жарко желела да сезону започне победом пред својим навијачима.

Лазаревчани су практично прву озбиљнију прилику на утакмици претворили у вођство. Филиповић је извео прекид са леве стране, а млади Цветојевић искористио смушену реакцију одбране “црвених” и ударцем главом са ивице петерца сместио је лопту иза леђа Стојана Лековића.

Срећом, брзо су Крагујевчани успели да се врате из “нок-дауна”. Томић је у 25. минуту лепо пробио по левој страни, а затим упутио центаршут у средиште петерца, где је за тренутак успео да интервенише Кочовић, али је лопта потом “села” на ногу Дамјану Крајишнику, који не пропушта прилику да свој деби у дресу Радничког 1923 украси поготком.

Имали су Шумадинци доста среће у финишу првог полувремена, када је статива зауставила ударац Милоша Филиповића из прекида.

Покушао је Филиповић још једном, средином другог полувремена, да савлада Лековића, али се млади чувар мреже Радничког 1923 није дао преварити.

Успели су Лазаревчани у 82. минуту да затресу мрежу Крагујевчана, али је погодак Анте Вукушића поништен због офсајда.

На крају, подела бодова као реалан епилог вечерње битке на стадиону ФК Колубара у Лазаревцу.

Премијерну утакмицу пред својим навијачима у новој суперлигашкој сезони изабраници тренера Дејана Јоксимовића одиграће у недељу, 17. јула, када ће на свом “Чика Дачи”, са почетком у 17 часова и 30 минута, угостити екипу Младости из Лучана.

РЕМИ ЗАДОВОЉИО ОБЕ СТРАНЕ

Поделом бодова на премијери били су задовољни и Крагујевчани и Лазаревчани.

Шеф стручног штаба Колубаре Дејан Ђурђевић признаје да се надао победи на премијери, али да је на крају задовољан освојеним бодом.

– Најважније је да смо уписали нешто. Мислим да смо били ближи победи, имали смо конкретније прилике, ту пре свега мислим на стативу Филиповића и две шансе Вукушића. Генерално, солидна утакмица за нас, у којој је било неких добрих ствари, али и пропуста, као у ситуацији код примљеног гола, где нисмо смели да дозволимо Крајишнику да остане сам у зони ударца. Евидентно је да нам фали мало оштрине у завршној трећини терена, али верујем да ће како првенство буде одмицало наша игра добијати жељене контуре – оценио је Ђурђевић.

Први сарадник шефа стручног штаба Радничког 1923 Дејана Јоксимовића, Дарко Милисављевић, истиче да је екипа још увек у фази формирања и да се очекује да временом достигне свој пуни такмичарски потенцијал.

– Знали смо квалитете екипе Колубаре, исто као што су они били упознати са нашим квалитетима. Знали смо да нам прети опасност из прекида и доста пажње смо посветили управо том сегменту игре, али смо нажалост ипак из једне такве ситуације примили гол. Срећом, брзо смо успели да се вратимо и дођемо до изједначења. На крају, мислим да је подела бодова реалан резултат. Мислим да имамо потенцијал да будемо још бољи и верујем да ћемо то показати у наставку сезоне – сматра Милисављевић.

КОЛУБАРА – РАДНИЧКИ 1923 1:1 (1:1)

ЛАЗАРЕВАЦ
Стадион:
ФК Колубара.
Судија: Ненад Минаковић (Нови Сад)
Стрелци: Цветојевић у 16. минуту за Колубару, а Крајишник у 25. минуту за Раднички 1923.
Жути картони: Николић (Колубара), Мирић, Стоиљковић, Крајишник (Раднички 1923).

КОЛУБАРА: Станивуковић, Бакић, Цветојевић, Кочовић, Јанковић, Стојановић, Николић, Марјановић (од 74. Милојевић), Ђокић, Филиповић (од 85. Андрић), Вукушић (од 89. Младеновић). Тренер: Дејан Ђурђевић.

РАДНИЧКИ 1923: Лековић, Влајковић, Зорић, Ивановић, Цветиновић, М. Видовић, Милисављевић (од 90+5. Срнић), Крајишник (од 76. Брновић), Томић (од 76. Јовановић), Стоиљковић (од 71. Видосављевић), Мирић. Тренер: Дејан Јоксимовић.