Крагујевчани успешнији од Милановчана у другој провери

Фудбалери Радничког 1923 оставили су одличан утисак у веома јакој провери против члана Супер лиге Србије, екипе Металца из Горњег Милановца. Крагујевчани су после изузетно интересантних деведесет минута игре славили резултатом 3:2 (1:0) и тако уписали своју другу победу у оквиру зимских припрема.

Од самог почетка се видело да ће ово бити једна отворена утакмица две екипе жељне надигравања.

Крагујевчани су у дуел са суперлигашем из Горњег Милановца ушли прилично храбро, не одустајући од своје офанзивне игре на којој тренер Линта инсистира од почетка свог тренерског мандата на “Чика Дачи”. Са друге стране, ни изабраници тренера Жарка Лазетића нису се штедели, тако да је виђена једна борбена и динамична утакмица две изузетно квалитетне екипе.

Домаћи су први пут озбиљније припретили у 18. минуту, када је после корнера и карамбола у казненом простору Милановчана лопта дошла до Лазара Петровића, који није успео да је захвати на најбољи начин, па је она на крају завршила поред гола.

Најбољу прилику у првом делу сусрета, гости из Горњег Милановца пропустили су у 33. минуту након ударца Антонијевића, када је пожртвовани Лазар Петровић клизећим стартом у последњем тренутку спречио да лопта заврши у голу његове екипе.

Свега пет минута доцније севнула је муњевита контра Крагујевчана, Никодијевић је правовремено пустио пас у простор Мирићу, који је изашао сам испред голмана Металца Савића и рутински га савладао за почетно вођство крагујевачког прволигаша.

Могао је Мирић само пар минута касније да се поново упише у листу стрелаца, али је Савић спретном реакцијом спречио да лопта заврши у доњем десном углу његовог гола.

Други део сусрета отпочео је шансом Престижа, али су се већ у 50. минуту Крагујевчани поново радовали. После кратке комбинације из корнера, искусни Ћировић је упутио одличан центаршут, а Рађен надвисио комплетну одбрану Металца и главом лопту сместио у мрежу.

Госте је у живот вратио погодак Престижа у 56. минуту, да би неколико минута касније Александар Катанић прецизним ударцем са беле тачке поравнао на 2:2.

Да Крагујевчани нису рекли последњу реч, видело се у 73. минуту, када је после центаршута Томића, Максимовић био најспретнији пред голом Милановчана за коначних 3:2.

Имали су, додуше, ученици Александра Линте још две лепе прилике у финишу утакмице да победу учине убедљивијом. Најпре је после ударца Максимовића млади штопер Металца Илија Милићевић избацио лопту са гол линије у корнер, док је последњу шансу на утакмици имао Томић, који је шутирао поред саме стативе.

Следећу проверу лидер Прве лиге Србије има већ у суботу, 30. јануара, против Трајала у Крушевцу.

РАДНИЧКИ 1923 – МЕТАЛАЦ 3:2 (1:0)

Помоћни терен стадиона “Чика Дача”
Филип Петронијевић (Крагујевац)
Стрелци: Мирић у 38, Рађен у 50, Максимовић у 73. минуту за Раднички, а Престиж у 56. и Катанић из једанаестерца у 59. минуту за Металац.

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић, Миликић, Дукић, Петровић, М. Видовић, У. Видовић, Ристовић, Симовић, Мирић, Илић, Никодијевић. Играли су још: Цветковић, Вићентијевић, Рађен, Филиповић, Ковачевић, Алексијевић, Ћировић, Томић, Аврам, Максимовић и Тодоровић.

МЕТАЛАЦ: Симић, Мијаиловић, Васиљевић, Рогач, Млађовић, Антонијевић, Јокић, Крајишик, Цветковић, Арамбашић, Престиж. Играли су још: Максимовић, Милићевић, Грбовић, Делевић, Макангила, Кокир, Катанић, Фићовић, Сукаче, Луковић и Павловић.