Крагујевчани успешни на првом тесту

У првој тренинг утакмици у склопу зимских припрема, комбиновани састав Радничког 1923 био је успешнији од крушевачког Напретка, резултатом 2:1 (1:1). Голове за крагујевачки тим постигли су Стефан Филиповић и Ђорђе Максимовић, док је стрелац јединог поготка за Крушевљане био Ђорђе Јовановић.

Непосредно уочи пута у Турску на базични део припрема, крагујевачки суперлигаш искористио је прилику да провери тренутну форму у дуелу са петопласираним тимом домаћег шампионата.

Стратег Радничког 1923 Зоран Милинковић одлучио је да за ову прилику поштеди неке од носилаца игре, попут Марка Мирића, Александра Варјачића, Стевана Ковачевића и новајлије Воје Убипарипа, а у саставу није било ни неколицине играча који су недавно прележали ковид.

Зато су се стартној постави крагујевачког тима нашла двојица новајлија, млади десни бек Марко Јанковић и повратник Никола Ковачевић, који би ускоро требали да буду промовисани као нова појачања екипе са “Чика Даче”.

Прво полувреме протекло је у чврстој и борбеној игри, без превише изгледних прилика, али са по једним голом у обе мреже.

Први су се радовали домаћи. Играо се 26. минут, када је после прекида који је извео Немања Томић, Стефан Филиповић успео да захвати лопту главом поред двојице противничких штопера и проследи је у небрањени део мреже.

Почетно вођство “црвени” су врло брзо и лако прокоцкали. Само три минута након Филиповићевог поготка, Ђорђе Јовановић је на центаршут Милоша Џугурдића донео гостима изједначење.

Са овим резултатом отишло се на одмор, да би у наставку утакмице тренери оба тима пружили шансу махом млађим играчима. Тако се у шпицу напада “црвених” после дужег времена нашао Ђорђе Максимовић, својевремено један од бисера омладинске школе клуба са “Чика Даче”, који је због повреде пропустио готово читаву јесењу полусезону.

Да је жељан игре и гладан голова млади нападач показао је већ на самом старту другог полувремена, када је у два наврата озбиљно угрозио гол Крушевљана. Прво је шутирао из прекида тик изнад пречке, а потом је његов ударац главом зауставио голман Напретка Јорданов.

Тек из трећег покушаја Максимовић је успео да погоди мету. После корнера, коме је претходио одличан ударац Уроша Благојевића и још лепша парада Јорданова, млади нападач је захваљујући великој упорности и несигурној реакцији чувара мреже Крушевљана успео некако да угура лопту у гол за ново вођство Крагујевчана.

Максимовићев погодак изазвао је праву пометњу у редовима гостију, па се тако непун минут касније Огњен Илић нашао пред упражњеним голом Крушевљана, али је уместо мреже погодио само пречку.

“Црвени” су тако победом започели зимски период припрема, које ће наставити у турској Анталији. Пред пут у Турску, који је предвиђен за понедељак у подне, сви фудбалери Радничког 1923 и чланови стручног штаба биће тестирани на ковид.

Крагујевачки суперлигаш ће на припремама у Турској боравити до 31. јануара и за то време одиграће четири припремне утакмице. Ривали ће му бити руски СКА Ростов, затим Рух Лавов из Украјине, Висла Плох из Пољске и бугарски Спартак из Варне.

РАДНИЧКИ 1923 – НАПРЕДАК 2:1 (1:1)

КРАГУЈЕВАЦ
Помоћни терен стадиона “Чика Дача”.
Судија:
Павле Илић (Крагујевац).
Стрелци: Филиповић у 26. и Максимовић у 80. минуту за Раднички 1923, а Јовановић у 29. минуту за Напредак.

РАДНИЧКИ 1923: Лукић, Јанковић, Благојевић, Ковачевић, Филиповић, М. Видовић, С. Јовановић, Илић, Ђ. Јовановић, Томић, Бурмаз. Играли су још: Раичевић, Миликић, Милановић, Лакићевић, Гвозденовић, Арсенијевић и Максимовић.

НАПРЕДАК: Јорданов, Дабић, Ђековић, Павловић, Ћуковић, Крстић, Рашковић, Миловановић, Џугурдић, Јовановић, Митић. Играли су још: Тодоровић, Маринковић, Лабан, Бачанин, Котлајић и Пецић.