Крагујевчани ефикасни на премијери

Фудбалери Радничког 1923 победом су отворили нову сезону у Првој лиги Србије. Екипа тренера Дејана Николића данас је на “Чика Дачи” пружила ефикасну партију против повратника у прволигашки ранг такмичења, екипе Радничког Пирота, и славила са убедљивих 3:0 (1:0).

“Црвени” су оправдали улогу фаворита против Пироћанаца, који су се, истини за вољу, представили у позитивном светлу и показали да сигурно неће играти епизодну улогу у овогодишњем такмичењу.

Тренер Николић није желео пуно да експериментише, па је на терен извео идентичан тим који је почео “генералку” са чачанским Борцем пре седам дана.

Сам почетак сусрета наговестио је да ће ово бити врло садржајна фудбалска представа, кадра да задовољи рафиниране укусе крагујевачке публике. Наша екипа је од самог старта кренула офанзивно ка голу ривала, који није остајао дужан, па је на терену све “пуцало”.

Већ у 9. минуту Крагујевчани су имали идеалну позицију да угрозе гол ривала, али је Тодоровић у жељи да несебично упосли своје саиграче погрешио.

Имаће гости из Пирота разлога да жале за пропуштеном приликом у 12. минуту, када је десни бек Влајковић идеално центрирао, а Радивојевић шутирао главом са неких 7-8 метара, међутим, Лазар Раичевић феноменално је реаговао и пантерском интервенцијом спречио да лопта заврши иза његових леђа.

Уследио је потом покушај главом Велимира Поповића након корнера који је извео Ковачевић, али лопта је завршила поред стативе.

Играо се 21. минут када је наша екипа постигла први гол у новој сезони. И то какав! Тома Тодоровић је из прекида убацио лопту пред гол гостију, тамо је одбрана Пироћанаца успела да је избије из свог шеснаестерца, али само до Стевана Ковачевића, који је прихватио “бубамару” на неких двадесетак метара удаљености од гола, а онда “опалио” левицом као из катапулта. Лопта је погодила стативу и одбила се иза леђа гостујућег чувара мреже Шуљагића за прву радост домаћих навијача у новој сезони.

Након што је противник “начет”, лакше се дисало. Нестао је психолишки притисак, па су ученици Дејана Николића заиграли знатно растерећеније, што је резултовало новом приликом за гол у 32. минуту. Тодоровић је надмудрио двојицу противничких играча, а затим послао повратну лопту ка Велимиру Поповићу, који је шутирао снажно са ивице шеснаестерца, али истакао се Шуљагић.

Само минут касније заледила се крв у жилама присталицама домаћег тима, када је Урош Мирковић скоро са половине терена покушао да лобује Лазара Раичевића, који је крајњим напором ипак успео да интервенише и спречи изједначење.

Тако је прво полувреме окочано минималним вођством наше екипе, да би у наставку сусрета гости кренули одлучније ка голу Лазара Раичевића, у жељи да што пре дођу до резултатског поравнања.

Ипак, на прву прилику у другом полувремену чекало се до 69. минута, када је Манчић убацио лопту пред петерац Крагујевчана, где је настала велика гужва, а на крају је све рашчистио Александар Поповић.

Четири минута касније још једна, готово идентична ситуација пред голом “црвених”. Страхиња Петровић је идеално центрирао са леве стране на другу стативу, а тамо је Мирковић неометан захватио лопту и са ивице петерца погодио, срећом, само спољни део мреже.

Казна за ове промашаје Пироћанце је стигла у самом финишу утакмице. Играо се 84. минут када је Тодоровић прецизном дијагоналом упослио Варјачића, а он идеално центрирао ка новајлији Миодрагу Миленковићу, који је ударцем са десетак метара затресао мрежу гостију, дуплиравши вођство своје екипе. Била је то контра за фудбалске уџбенике, која је показала да ће Крагујевчани у новој сезони бити изузетно опасни у брзој транзицији из одбране у напад.

А онда је у 89. минуту дошао шлаг на торту. Слађан Никодијевић је само једним потезом показао да није без разлога најављен као капитално појачање Радничког 1923 за нову сезону. Искусни голгетер је искористио још један одличан центаршут Варјачића и снажним ударцем главом са 14-15 метара послао лопту у доњи десни угао. Доказ класе и јасан показатељ да је крагујевачки клуб у потпуности погодио са појачањем на позицији централног нападача.

Убрзо након трећег гола “црвених”, судија Станко Остраћанин из Краљева је одсвирао крај сусрета, а крагујевачка публика је задовољна виђеним напустила трибине стадиона “Чика Дача”.

РАДНИЧКИ 1923 – РАДНИЧКИ (ПИРОТ) 3:0 (1:0)

“Чика Дача”
Гледалаца: 1 000
Судија: Станко Остраћанин (Краљево)
Помоћници: Милан Пешовић (Краљево), Милорад Јовановић (Љиг)
Стрелци: Ковачевић у 21, Миленковић у 84. и Никодијевић у 89. минуту за Раднички 1923
Жути картони: А. Поповић, Петровић (Раднички 1923), Миленковић, Побулић (Раднички)

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић, Варјачић, А. Поповић, Петровић, Филиповић, Здравковић, Ковачевић, Максимовић (од 72. Миленковић), Тодоровић, Илић (од 57. Ћировић), В. Поповић (од 54. Никодијевић).

РАДНИЧКИ (ПИРОТ): Шуљагић, Влајковић, Манчић, Дојкић, Радивојевић, Спасић (од 16. Мирковић), Марковић, Костић Милутиновић (од 63. Петровић), Миленковић, Побулић, Спасојевић (од 71. Толић).

У наредном колу нашу екипу очекује гостовање у Новом Саду још једном новајлији у лиги, екипи Кабела.