Крагујевачки суперлигаш нова жртва пазарског “млина”

Фудбалери Радничког 1923 нису успели да стану на пут најпријатнијем изненађењу досадашњег дела сезоне, екипи Новог Пазара, која је данашњим тријумфом на стадиону “Чика Дача”, седмим у низу, преузела чело табеле Моцарт Бет Суперлиге Србије од београдске Црвене звезде – 3:1 (1:1).

Крагујевчане је скупо коштао лош улазак у утакмицу. Ситуација из 11. минута, када је после прекршаја Филипа Ивановића над Николом Богдановским главни судија утакмице Марко Делибашић досудио казнени ударац у корист гостујућег тима и показао пут у свлачионицу штоперу Радничког 1923 имала је кључан утицај на даљи развој утакмице.

“Црвени” су са играчем мање на терену успели да дођу до изједначења, али су се у тој силној јурњави да надокнаде резултатски заостатак прилично потрошили, тако да су остали без снаге у другом полувремену, што су Пазарци искористили и погоцима новајлије Станојловића и Богдановског дошли су до целог плена у срцу Шумадије.

Мада је стручни штаб Радничког 1923 у припреми утакмице напомињао играчима да посебно обрате пажњу на брзу транзицију пазарског тима, изгледа да та њихова порука није допрла до ушију момака у црвеним дресовима. Само у првих десетак минута утакмице Пазарци су створили једно 2-3 повољне прилике управо из транзиције, а из једне такве ситуације су и изнудили казнени ударац у 11. минуту.

Богдановски је као шило прошао кроз одбрану Радничког 1923 и ушао у казнени простор, где га је оборио Филип Ивановић. Судија Делибашић је моментално досудио казнени ударац за гостујући тим и показао Ивановићу жути картон, да би после консултација са колегама из ВАР собе променио првобитну одлуку и послао штопера крагујевачког тима на “хлађење”. Лопту је на “креч” наместио Суад Исламовић, Лековић се бацио на праву страну, али је није успео да заустави ударац фудбалера Новог Пазара.

Рано вођство очигледно је уљуљкало Пазарце, који су допустили Крагујевчанима да преузму конце игре у своје руке. Ударац Николе Влајковића са дистанце на истеку пола сате игре као да је улио додатну снагу фудбалерима Радничког 1923 да крену знатно одважније ка голу гостујућег тима.

У наредних петнаестак минута домаћи су пропустили једно две-три озбиљне прилике за резултатско поравнање. Најпре је искусни Убипарип шутирао искоса са леве стране, али је Кљајић био добро постављен, да би се недуго затим у прилици нашао и Душан Стоиљковић, чији је ударац на самој гол линији зауставио Рубежић.

Ипак, набољу шансу да домаћину донесе изједначење пропустио је Дамјан Крајишник у првом минуту судијске надокнаде времена, када је после одличног проигравања од стране Драгољуба Срнића са шест метара шутирао поред гола.

Успео је некадашњи фудбалер Металца да се искупи за овај промашај минут касније, када је изнудио једанаестерац за свој тим, који је у изједначујући погодак претворио нови капитен “црвених” Немања Томић.

Освежио је тренер Новог Пазара Владимир Гаћиновић почетком другог полувремена свој тим са две измене, пославши на терен искусног Ненада Гаврића и новајлију Слободана Станојловић, који су у 57. минуту креирали акцију која је Пазарцима донела ново вођство. Претходно је Рубежић уздрмао оквир гола Крагујевчана након корнера у уводним минутима наставка игре.

Другом поготку екипе Новог Пазара претходила је велика грешка одбране крагујевачког тима. Лукави Гаврић је клизећим стартом освојио лопту на половини Радничког 1923, да би је потом проследио Станојловићу, који на свом дебију у плавом дресу успева да се упише у стрелце.

Уследила је потом права “бомба” Стефана Лончара са дистанце, коју је Лековић врховима прстију успео да скрене у корнер. Ипак, голман крагујевачког суперлигаша био је немоћан у 63. минуту након “пројектила” Николе Богдановског са руба казненог простора, који је гостима обезбедио предност од два гола.

Могао је Богдановски своју сјајну партију на данашњој утакмици да крунише још једним поготком пар минута касније, али је овога пута из сличне ситуације тукао преко гола.

Доста полемике изазвала је ситуација из 78. минута, када је у казненом простору гостујућег тима оборен Милутин Видосављевић. Судија Делибашић је најпре показао на “белу тачку”, али је после још једне интервенције из ВАР собе поништио своју првобитну одлуку.

Нови Пазар се тако седмом узастопном победом винуо на сам врх табеле, са бодом предности, али и две утакмице више у односу на другопласирану Црвену звезду, док су Крагујевчани трећим поразом у низу пали на дванаесто место са девет освојених бодова, колико на свом конту имају још и једанаестопласирана Младост и тринаестопласирани Раднички из Ниша.

Прилику да поправе утисак и окончају ову серију негативних резултата Шумадинци ће имати у суботу на гостовању крушевачком Напретку.

РАДНИЧКИ 1923 – НОВИ ПАЗАР 1:3 (1:1)

“Чика Дача”.
Гледалаца: 2 500.
Судија: Марко Делибашић (Врбас).
Помоћници: Светозар Живин (Нови Сад), Драган Перановић (Шајкаш).
Стрелци: Томић у 45+2. из једанаестерца за Раднички 1923, а Исламовић у 16. из једанаестерца, Станојловић у 57. и Богдановски у 63. минуту за Нови Пазар.
Жути картони: Влајковић (Раднички 1923), Јоксимовић (Нови Пазар).
Црвени картон: Ивановић (Раднички 1923) у 14. минуту.

РАДНИЧКИ 1923: Лековић, Ивановић, Ковачевић, Миличић, Влајковић, Крајишник (од 86. Милојевић), Срнић (од 71. Брновић), Стоиљковић, Варјачић (од 46. Зорић), Томић (од 64. Видосаљевић), Убипарип (од 64. Максимовић). Тренер: Дејан Јоксимовић.

НОВИ ПАЗАР: Кљајић, Пешукић, Јовић (од 84. Зимоњић), Рубежић, Јоксимовић, Алић (од 46. Гаврић), Богдановски (од 84. Мујезиновић), Лончар, Мијић (од 79. Киковић), Исламовић, Ратковић (од 46. Станојловић). Тренер: Владимир Гаћиновић.