Ковачевић донео радост “Црвеним ђаволима”

Поготком Стевана Ковачевића из једанаестерца, фудбалери Радничког 1923 дошли су до јако важне победе у сусрету са екипом Будућности из Добановаца – 1:0 (1:0). Крагујевчани су заслужено дошли до бодова, били су бољи ривал свих 90 минута, а да је било мало више концентрације у завршници напада, тријумф је могао да буде и убедљивији.

Тренер Војводић се одлучио да Добановчанима супротстави врло офанзиван састав, па су тако од првог минута шансу добили млади Ђорђе Максимовић и брзоноги Небојша Иванчевић. Испоставило се то као добра одлука шефа струке крагујевачког прволигаша, будући да је са овом двојицом момака игра Радничког добила на енергичности и брзини.

Већ у 6. минуту видели смо први добар напад “црвених”. Варјачић је центрирао са десне стране, а Никодијевић шутирао главом поред гола.

У 20. минуту Ћировић је пропустио идеалну шансу да домаћи тим доведе у вођство, пошто је са неких осам метара пребацио гол.

Ипак, два минута касније Небојша Иванчевић је оборен у казненом простору Добановчана, па је главни судија данашње утакмице Милош Живановић показао на “белу тачку”. Сигуран са једанаест метара био је Стеван Ковачевић, који је послао лопту у једну, а голмана Будућности Стевана Јовановића у другу страну.

Гости су након примљеног гола заиграли офанзивније, али нису успевали да створе неку иоле озбиљнију прилику пред голом Лазара Раичевића. Покушао је Стојковић у 40. минуту ударцем са ивице казненог простора, али није био прецизан.

На другој страни, Крагујевчани су у 43. минуту имали идеалну прилику да повећају почетну предност. Ковачевић је убацио лопту пред гол гостију, она је пала испред Никодијевића, који је из непосредне близине погодио оквир гола.

Тако су изабраници Дарка Војводића на одмор отишли са минималном, али вредном залихом од једног гола, која им је омогућила да у других 45 минута уђу знатно растерећеније.

Нову изгледну шансу Крагујевчани су пропустили у 49. минуту, када Иванчевић није искористио грешку младог голмана Будућности Јовановића.

После корнера у 70. минуту, штопер Будућности Симић је умало савладао свог голмана. Три минута касније Тодоровић је проиграо Никодијевића, који је шутирао у паду, али је Јовановић прочитао његову намеру.

У последњих петнаестак минута утакмице није било изразитих прилика за гол, ако изузмемо покушај Стојковића из слободног ударца у 75. минуту и шут Никодијевића са 18 метара у самој завршници сусрета.

Остало је на крају 1:0 за “црвене”, који су тако после три “сушна” кола поново обрадовали своје навијаче победом.

РАДНИЧКИ 1923 – БУДУЋНОСТ (ДОБАНОВЦИ) 1:0 (1:0)

“Чика Дача”
Гледалаца: 500
Судија: Милош Живановић (Београд)
Помоћници: Новак Новаковић, Иван Цветковић (такође из Београда)
Стрелац: Ковачевић у 22. минуту из једанаестерца
Жути картони: А. Поповић, Ћировић (Раднички 1923), Стојковић, Емерун, Орешчанин, Симић (Будућност)

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић, Варјачић, А. Поповић, Петровић, Филиповић, Видовић, Ћировић (од 78. Илић), Ковачевић, Максимовић (од 88. Алексијевић), Иванчевић (од 56. Тодоровић), Никодијевић.

БУДУЋНОСТ: С. Јовановић, Лучић, Лалић, Орешчанин, Ђорђевић, Живановић (од 52. Симић), Стојковић, Перић (од 58. Денковић), Аврам (од 65. Вукић), Емерун, Добријевић.

Након овог тријумфа Раднички је дошао до коте од 15 освојених бодова и места у средини табеле.

Крагујевчане наредне седмице очекују две тешке утакмице. Наиме, “црвени” у среду одлазе на ноге тренутном лидеру на табели, екипи београдског Графичара, а потом ће у недељу угостити све бољи Нови Пазар.