Још једна успешна провера за лидера Прве лиге Србије

Још једну победу уписали су ученици Александра Линте у оквиру зимских припрема. “Црвени” су у шестој контролној утакмици били успешнији од некадашњег суперлигаша, екипе ОФК Београда, резултатом 3:0 (1:0).

Очекивано, лидер Прве лиге Србије успео је да надигра популарне “романтичаре”, који су, упркос поразу, оставили сасвим солидан утисак на помоћном терену стадиона “Чика Дача”.

“Црвени” су до почетне предности дошли у 15. минуту поготком Александра Варјачића из казненог ударца са једанаест метара, коме је претходио прекршај начињен од стране Војислава Недељковића.

У 30. минуту добру акцију Вићентијевића по левој страни није успео да крунише новајлија Зукановић, који је шутирао право у гостујућег чувара мреже.

Бележимо потом и први ударац гостију у оквир гола Крагујевчана, који је упутио Килибарда, али је добро интервенисао млади Лукић.

Последњу шансу у првом делу сусрета имао је Ристовић, али је голман Јефтић правовременим истрчавањем спречио младог фудбалера Радничког 1923 да се упише у листу стрелаца.

Друго полувреме отпочело је шансом за Ђорђа Максимовића, који је са пет метара пребацио гол, да би у 60. минуту Немања Томић после лоб ударца са леве стране уздрмао пречку гола Београђана.

Некадашњи репрезентативац Србије био је прецизнији пет минута касније, када је правим “пројектилом” са дистанце “поцепао” мрежу и дуплирао вођство домаћег тима.

Коначан резултат ове динамичне утакмице постављен је у 76. минуту. Урош Алексијевић је као “на тацни” послужио Уроша Видовића, коме није било тешко да лопту смести у празну мрежу.

Последњу проверу пред почетак пролећног дела сезоне, фудбалери крагујевачког прволигаша имаће у суботу од 13 часова, када ће на главном терену стадиона “Чика Дача” одмерити снаге са екипом Телеоптика.

РАДНИЧКИ 1923 – ОФК БЕОГРАД 3:0 (1:0)

Помоћни терен стадиона “Чика Дача”
Судија
: Филип Петронијевић (Крагујевац)
Стрелци: Варјачић у 15. минуту (једанаестерац), Томић у 65. и У. Видовић у 76. минуту.

РАДНИЧКИ 1923: Лукић, Варјачић, Вићентијевић, Петровић, Миликић, Ћировић, Ристовић, Аврам, Максимовић, Илић, Зукановић. Играли су још: Степановић, Филиповић, М. Видовић, Алексијевић, Томић, Никодијевић, Рађен, У. Видовић, Тодоровић и Симовић.

ОФК БЕОГРАД: Јевтић, Јанковић, Ратковић, Палуровић, Јаћимовић, Јефтић, Во. Недељковић, Крстић, Вулевић, Килибарда, Поповић. Играли су још: Милић, Марић, Дамјановић, Милицановић, Митровић, Куртеши, Петковић, Хелајзен и Вл. Недељковић.