Још једна горка пилула за “црвене”

И са другог узастопног гостовања у Првој лиги Србије ове седмице, фудбалери Радничког 1923 враћају се погнутих глава. Овога пута Крагујевчанима је меру узела одлична екипа ОФК Жаркова, која је славила са 2:0 (0:0).

Нису ученици Александра Линте успели да се тргну након неуспеха на гостовању у Врању пре пар дана. Поново су “црвени” одиграли испод сваког очекивања и уписали трећи пораз у последња четири кола.

Стратег крагујевачког прволигаша Александар Линта одлучио је да се врати формацији са три играча у последњој линији, па је тако Урош Алексијевић прекомандован на место штопера, док су нешто већу слободу по боковима добили млади Матеја Дукић и Радован Аврам. Урош Видовић је “ускочио” у стартну поставу уместо суспендованог Владимира Ћировића, док је место најистуренијег играча у крагујевачком тиму поново заузео Милош Зукановић.

Прво полувреме протекло је углавном у тактичком надмудривању између два казнена простора, уз тек спорадичне покушаје играча оба тима.

Домаћи су први запретили преко Илића у 2. минуту, чији је ударац са двадесетак метара завршио изнад гола.

У 30. минуту запретио је и најбољи стрелац ОФК Жаркова ове сезоне, стамени Никола Дишић, ударцем са ивице шеснаестерца, али је голман крагујевачког прволигаша Огњен Лукић био опрезан. Покушао је потом некадашњи нападач крагујевачког прволигаша Ненад Радоњић главом после корнера, али није био довољно прецизан.

Исти играч се нашао у прилици и пар минута касније, када је шутирао са неких десетак метара искоса са леве стране, али је Лукић уз извесне проблеме на крају успео да пригрли лопту.

Из сличне позиције, али на супротној страни терена, покушао је Милош Зукановић да доведе “црвене” у вођство у 35. минуту, али се том приликом истакао чувар мреже екипе Жаркова Растко Шуљагић. Била је то уједно и најбоља прилика за крагујевачки састав на овој утакмици.

До одласка на одмор, свој ударац са дистанце опробао је Радован Аврам, али је лопта прохујала изнад пречке.

Играо се шести минут наставка утакмице када су фудбалери Жаркова стигли до почетне предности. Након ударца из угла, Делевић је искористио успаваност одбране Радничког 1923 и спретном реакцијом на другој стативи довео свој тим у вођство.

Овај погодак додатно је дезоријентисао Крагујевчане, који од овог шока нису успели да се опораве до краја утакмице. Покушао је Александар Линта са пар измена да тргне своју екипу из летаргије, али узалуд.

Домаћи су у 82. минуту стигли до другог поготка и разрешили све дилеме по питању победника овог сусрета. Била је то муњевита акција Жарковчана по левој страни, Гојков је лепо преварио Алексијевића, а онда послао лопту на другу стативу ка Стевановићу, коме није било тешко да је из непосредне близине само проследи у мрежу за коначних 2:0.

“Црвени” се и даље налазе на челу табеле са три бода предности у односу на другопласирани Кабел.

Прилику да коначно испливају из ове резултатске кризе фудбалери Радничког 1923 имаће наредне суботе у дуелу са чачанским Борцем на свом “Чика Дачи”.

ОФК ЖАРКОВО – РАДНИЧКИ 1923 2:0 (0:0)