Наша омладинска селекција претрпела је минималан пораз на гостовању имењаку са Новог Београда у утакмици 28. кола Омладинске лиге Србије – 0:1 (0:1). У једној утакмици доброг ритма, али без већих узбуђења пред оба гола, одлучио је детаљ из самог финиша првог полувремена, када је домаћин након, чини се, престрого досуђеног казненог ударца стигао до победоносног поготка.

Знали су “ђаволчићи” да их очекује нимало слатко гостовање једном од главних конкурената у борби за опстанак у најквалитетнијем рангу такмичењa, који у пролећном делу сезоне игра као препорођен, али му је за бег “изнад црте” био неопходан тријумф над Крагујевчанима.

На другој страни, ученици Дејана Јоксимовића су победом у сусрету са нишким имењаком прошлог викенда направили изузетно важан искорак ка безбедној зони, тако да им је и освојен бод на овом гостовању играо улогу, с обзиром да би у том случају Новобеограђане оставили на истој бодовној дистанци.

Без жеље да се баве било каквим калкулацијама, Крагујевчани су у овај сусрет ушли храбро и нападачки од првог минута, јасно дајући до знања домаћину да немају намеру да “паркирају аутобус” испред свог шеснаестераца и чекају на грешку противника.

Иако је сам почетак наговештавао једну бурну и динамичну утакмицу са пуно прилика и голова, прва повољнија шанса виђена је тек после пола сата игре, када је Лакићевић добро прошао по левој страни и упутио повратну лопту у срце казненог простора ка Симовићу, који из изгледне позиције пребацује читав гол.

Уследила је потом и прва озбиљнија акција домаће екипе. Расположени Нуредини покушао је да упосли Новитовића, који на срећу “ђаволчића” не успева да захвати лопту.

У 43. минуту досуђен је слободан ударац за домаћи тим у опасној зони, на неких 18-19 метара од гола Радничког 1923. Старчевић је добро циљао, али је голман крагујевачког тима Давид Спасојевић успео да ухвати “живу лопту”.

А онда, када се очекивало да главни судија Небојша Зељковић одсвира крај првог полувремена и пошаље играче на петнаестоминутни одмор, догодио се детаљ који је, како се испоставило, одлучио победника ове утакмице. Дуел Арсенијевића и центарфора Новобеограђана Новитовића у казненом простору Крагујевчана судија Зељковић је окарактерисао као прекршај за најстрожу казну. Сигуран са једанаест метара био је Јасин Нуредини, па су тако домаћи на паузу ипак отишли са минималном предношћу.

Друго полувреме протекло је у узалудним покушајима пулена тренера Дејана Јоксимовића да дођу до изједначења. И поред евидентног вољног момента и теренске иницијативе, “ђаволчићи” нису успевали да створе било какву зрелију прилику из које би могли да профитирају.

Изузев два прилично бенигна покушаја Арсенијевића, који нису превише угрозили чувара мреже новобеоградског састава Андреја Кожула, није било већих опасности пред голом домаћег тима.

Са друге стране, Новобеограђани су се, чини се, задовољили почетним вођством, које су настојали да сачувају до истека свих деведесет минута игре. Додуше, имали су два солидна ударца ка голу Крагујевчана, један на почетку другог полувремена који је упутио Старчевић и други у судијској надокнади времена, али је оба пута Спасојевић добро одреаговао.

“Ђаволчићи” су овим поразом назадовали за једно место на табели и вратили се у опасну зону са два бода заостатка у односу на имењака са Новог Београда.

Следбенике тренера Дејана Јоксимовића већ у среду очекује још једно тешко гостовање, овога пута новосадској Војводини, која се налази у горњем делу табеле.

РАДНИЧКИ (НБ) – РАДНИЧКИ 1923 1:0 (1:0)