“Ђаволчићи” “скупо продали кожу” Новосађанима

Добру игру пружили су наши омладинци на гостовању вршњацима из новосадске Војводине у утакмици 29. кола Омладинске лиге Србије, али су и поред тога претрпели пораз, резултатом 0:2 (0:1). Домаћин је оба гола постигао са “беле тачке”, а Крагујевчанима остаје за утеху да су “скупо продали кожу” некадашњем прваку Србије.

Баш као и на гостовању новобеоградском Радничком минулог викенда, “ђаволчићи” су и у сусрету са популарним “лалама” пали са “креча”. Две неопрезне реакције у одбрани коштале су Крагујевчане губитка бодова на гостовању у “Српској Атини”, мада је наш тим још једном показао да је у стању да се равноправно носи са екипама из горњег дела табеле.

Новосађани су до почетне предности дошли у 6. минуту. Новевски је оборен у казненом простору Шумадинаца, а судија Данило Николић је без много двоумљења показао на “белу тачку”. Исти играч над којим је и начињен прекршај за најстрожу казну, Владан Новевски, био је прецизан са 11 метара.

Пропустили су Крагујевчани потом две изгледне прилике да стигну до изједначења. Најпре је у 15. минуту Симовић шутирао са неких 11-12 метара изнад пречке, да би потом у 34. минуту покушао и Миливојевић главом после корнера, али је голман Војводине Видаковић добро интервенисао.

Имали су и омладинци Војводине у финишу првог полувремена лепу прилику да дуплирају вођство, међутим Давид Спасојевић је успешно зауставио опасан покушај стрелца водећег гола за Новосађане Владана Новевског.

Запретили су домаћи и на старту другог дела игре, када је након ударца Луковића са ивице шеснаестерца лопта погодила само спољни део мреже.

На исти начин на који су дошли до почетног вођства, омладинци Војводине су и увећали стечену предност. Играо се 74. минут када је након неопрезног старта капитена Радничког 1923 Младена Радосављевића над Николом Павлицом судија Николић досудио још један казнени ударац у корист домаћег тима. Овога пута је сигуран егзекутор најстроже казне био Урош Кабић.

У самом финишу утакмице, Новевски је пропустио две добре прилике да победу новосадског тима учини још убедљивијом, док је на другој страни Милојевић могао да донесе утешни погодак Крагујевчанима, али је његов ударац са двадесетак метара одбранио голман Војводине Видаковић.

Након другог пораза у низу, “ђаволчићи” су остали у зони испадања, са два бода заостатка у односу на новобеоградски Раднички, који се налази тик “изнад црте”.

Нови такмичарски изазов наше омладинце очекује у недељу, када ће на помоћном терену стадиона “Чика Дача” одмерити снаге са вршњацима из београдског Партизана.

ВОЈВОДИНА – РАДНИЧКИ 1923 2:0 (1:0)

НОВИ САД
Фудбалски центар “Вујадин Бошков” у насељу Ветерник.
Играно без присуства публике.
Данило Николић (Ловћенац).
Стрелци: Новевски у 6. (једанаестерац) и Кабић у 74. минуту (једанаестерац) за Војводину.
Жути картони: Благојевић, Кабић, Мартинкевич (Војводина), Јовановић, Симовић (Раднички 1923).

ВОЈВОДИНА: Видаковић, Луковић, Кљајић, Богдановић, Благојевић, Пиргић (од 62. Кокановић), Станојевић (од 86. Ивановић), Кабић, Милетић, Мартинкевич (од 68. Павлица), Новевски (од 91. Абрамушић).

РАДНИЧКИ 1923: Спасојевић, Гвозденовић, М. Радосављевић, Јовановић (од 82. Миловановић), Арсенијевић, Симовић (од 84. Н. Радосављевић), Милојевић, Миливојевић (од 82. Ђорђевић), Новичић (од 62. Петровић), Максимовић, Лакићевић.