Фудбалска рапсодија “црвених” у продукцији Луке Зорића

После више од месец дана паузе, фудбалери Радничког 1923 уписали су победу пред својим навијачима, савладавши данас на “Чика Дачи” лучанску Младост у утакмици 13. кола Моцарт Бет Суперлиге Србије са убедљивих 4:1 (1:0). Блистао је троструки стрелац Лука Зорић, а поред њега мрежу Лучанаца успео је да затресе и Милутин Видосављевић, који је данашњим издањем показао да се враћа у препознатљиву форму после краће паузе због повреде коју је доживео на утакмици са Јавор Матисом.

Императив победе није “везао ноге” фудбалерима крагујевачког суперлигаша, већ их је, напротив, само додатно стимулисао да у данашњем дуелу са прекаљеном екипом из Лучана пруже једну од најбољих и најефикаснијих партија у досадашњем делу шампионата. Одиграли су “црвени” данас по укусу своје публике – офанзивно, енергично, уз константан пресинг на противничкој половини терена. Епилог свега је убедљив тријумф, који је још једном показао да ова екипа има далеко већи потенцијал, него што то показује њен тренутни положај на табели.

Свега пет минута било је потребно изабраницима тренера Феђе Дудића да “начну” госте из Лучана. Била је то акција као из фудбалских уџбеника, прави “жога бонито” на шумадијски начин. После дуплог паса Аџића и Чинедуа, лопта је дошла до капитена Зорића, који се правовремено убацио из другог плана и рутински матирао искусног Стаменковића.

Након обећавајућег почетка утакмице, остатак првог полувремена био је лишен неког занимљивијег садржаја. Крагујевчани су, истина, били нешто агилнији и агресивнији, али без неког конкретног учинка. Гости из Лучана су углавном били у подређеном положају све до самог финиша првог полувремена, када су први пут успели да запрете преко бивше узданице крагујевачког тима Александра Варјачића, који је након центаршута Удовичића тукао главом поред гола.

На исти начин на који су започели прво, Шумадинци су отворили и друго полувреме. Најпре је Вижђи солидним ударцем са дистанце загрејао дланове голмана Младости Саше Стаменковића, да би се након ударца из угла који је уследио након Стаменковићеве интервенције Лука Зорић најбоље снашао у казненом простору екипе из Лучана и са десетак метара послао лопту у мрежу.

Предност од два гола није “уљуљкала” фудбалере домаћег тима, коју су несмањеном жестином наставили да “кидишу” ка противничком голу. Само пар минута након Зорићевог другог поготка у шанси се нашао Видосављевић, али је његов ударац под пречку осујетио високи Стаменковић.

Уласком резервиста Радивојевића, Томића и Мирића гости су живнули и показали нешто више иницијативе. Тако је ветеран Јанко Тумбасевић у 58. минуту силовитом ударцем са дистанце уздрмао оквир гола крагујевачког тима, а опасно је било и у 63. минуту, када је Зорић после центаршута Варјачића скинуо лопту са главе младом Сремчевићу.

Након периода нешто ангажованије игре гостију, Крагујевчани су се тргли, преузели иницијативу и озбиљно запретили у два наврата, најпре преко Ђурића, а потом и Чинедуа, али је оба пута добро реаговао Стаменковић.

На супротној страни терена, Варјачић се још једном нашао у изгледној позицији да угрози Лековића, али га је лопта после центаршута Удовичића погодила у колено. Потом се у доброј прилици нашао још један бивши играч крагујевачког тима, Марко Мирић, испред кога је у последњем моменту интервенисао борбени Пецељ.

Само пар минута касније Крагујевчани стижу и до трећег поготка на данашњој утакмици. Поново се у улози егзекутора нашао Лука Зорић, који је после корнера који је извео Видосављевић надвисио знатно више чуваре и главом спровео лопту у мрежу поред немоћног Стаменковића за свој први хет-трик од доласка на “Чика Дачу”.

Није ни ту био крај резултатским променама на данашњој утакмици. Чувар мреже “црвених” Стојан Лековић је у првом минуту судијске надокнаде времена непрописно стартовао над искусним Радивојевићем, што је судија Ивковић санкционисао казненим ударцем, који је у почасни погодак претворио капитен Младости Иван Милошевић.

У моментима када се очекивало да млади арбитар из Лајковца да знак за крај утакмице и пошаље играче у свлачионицу, севнула је контра Радничког 1923, лопта је дошла до Видосављевића, који се вешто снашао између двојице противничких играча, пре него што је Сашу Стаменковића натерао на нову капитулацију.

Шумадинци се након данашњег тријумфа налазе на деоби 11. места на табели са имењаком из Ниша, уз учинак од 12 сакупљених бодова, при чему им екипе које се налазе у плеј-оф зони беже само четири бода.

Након две узастопне утакмице код куће, “црвенима” сада предстоје два везана гостовања, најпре београдском БАСК ТЕК-у у утакмици шеснаестине финала Купа Србије, која је на програму у среду од 13 часова на стадиону крај Цареве ћуприје, а потом и суботичком Спартаку у утакмици 14. кола Моцарт Бет Суперлиге, која је заказана за недељу, 5. новембар, од 19 часова и 30 минута на Градском стадиону у Суботици.

РАДНИЧКИ 1923 – МЛАДОСТ 4:1 (1:0)

“Чика Дача”.
Гледалаца: 1000.
Марко Ивковић (Лајковац).
Помоћници: Милорад Јовановић (Пољанице), Марко Ђуричић (Лозница).
Стрелци: Зорић у 5, 48. и 80. и Видосављевић у 90+3. минуту за Раднички 1923, а Милошевић из једанаестерца у 90+1. минуту за Младост.