“Ђаволчићи” прекинули сушу у Нишу

Низ од шест узастопних утакмица без оствареног тријумфа наши омладинци прекинули су освајањем сва три бода на гостовању нишком имењаку у оквиру 11. кола Омладинске лиге Србије – 3:1 (2:0). Утакмицу на стадиону Железничар обележио је сјајни Вељко Димитријевић, који је био учесник акција код сва три гола “ђаволчића”.

“Ђаволчићи” су домаћина “начели” поготком Дејана Ристића са “беле тачке” у 31. минуту, коме је претходило играње руком Тодоровића након центаршута Димитријевића. Два минута пре одласка на одмор, Јован Арсенијевић је на додавање поменутог Димитријевића дуплирао предност екипе тренера Душана Николића. Био је то укупно седми погодак водећег стрелца “ђаволчића” у текућој сезони.

Све дилеме по питању победника данашњег сусрета отклонио је Виктор Петровић прецизним ударцем са десетак метара у 73. минуту после још једне асистенције сјајног Димитријевића. Коначан резултат поставио је Димитрије Ристић у завршним минутима утакмице, делимично ублаживши убедљив пораз нишког тима.

“Ђаволчићима” је данашњи тријумф донео скок са једанаестог на девето место првенствене табеле, са скором од 14 сакупљених бодова.

После успешно преброђеног гостовања у Нишу, наши омладинци ће наредног викенда угостити новосадску Војводину.

РАДНИЧКИ НИШ – РАДНИЧКИ 1923 1:3 (0:2)

НИШ
Стадион: ФК Железничар.
Гледалаца: 100.
Судија: Стефан Филиповић (Јагодина)
Стрелци: Димитрије Ристић у 85. минуту за Раднички (Ниш), а Д. Ристић (из једанаестерца) у 31, Арсенијевић у 43. и 0:3 В. Петровић у 73. минуту за Раднички 1923.
Жути картони: Л. Милосављевић (Раднички Н), Косановић (Раднички 1923).

РАДНИЧКИ НИШ: О. Ристић, С. Ћирић, Лазовић (од 32. Трајковић), Котник (од 77. Ђорђевић), Д. Милосављевић, Терзић, Продановић (од 46. Цветковић), Д. Ристић, Л. Милосављевић, К. Милосављевић (од 46. Миловановић), Тодоровић (од 46. Пантић).

РАДНИЧКИ 1923: Вучковић, Д. Ристић (од 82. Живадиновић), Букумира (од 86. Свилкић), Ристовић, Пантовић, Косановић (од 55. Чорбић), Ракићевић (од 62. В. Петровић), Димитријевић, Ђоровић, Арсенијевић (од 77. Јовановић), Танасијевић.