Фешта без жељеног краја

Фудбалери Радничког 1923 нису успели да својим верним навијачима „Црвеним ђаволима“ поклоне победу за јубиларни, 30. рођендан. Ученици Дејана Николића нису пронашли рецепт за победу у сусрету са ОФК Жарковом, тако да је данашња утакмица на „Чика Дачи“ окончана нерешеним резултатом – 1:1 (0:1).

Сав данашњи амбијент на „Чика Дачи“, велико славље навијача, рекордних 5000 гледалаца на трибинама и очекивања да се настави серија добрих резултата, очигледно су допринели великој треми фудбалера крагујевачког тима, који су пружили партију испод њихових реалних могућности. Желели су фудбалери Радничког 1923 да својим верним навијачима „Црвеним ђаволима“ честитају тридесет рођендан на најбољи могући начин, освајањем три бода на утакмици са Жарковом, али су, чини се, у тој жељи помало и изгорели.

Додуше, и Београђaни су спремно дошли на ово гостовање и да у првом полувремену није било расположеног Лазара Раичевића на голу Радничког, можда би се кући вратили и са целим пленом. Са друге стране, радује још један погодак младог Ђорђа Максимовића, пети у сезони, који ће, ако настави оваквим ритмом, ускоро престићи и најбољег стрелца Крагујевчана Милета Вујасина, који на свом конту има два гола више.

Први детаљ вредан пажње био је ударац Стевана Ковачевића, јунака минуле победе у Горњем Милановцу, који је тукао са 16-17 минута преко гола. Играо се 6. минут када се Киковић изнанада нашао у прилици да матира Раичевића, али је голман Радничког скратио угао и спречио вођство гостију из Жаркова.

Само пет минута касније још једна идеална ситуација за екипу Жаркова да дође до вођства. Рајић се нашао „очи у очи“ са Раичевићем, који је и овога пута успео да скине зицер и спречи најгори епилог по свој тим.

У 24. минуту покушао је и штопер гостију Шкорић главом након центаршута Раденовића, али није био довољно прецизан.

Тек у 30. минуту домаћи тим успео је озбиљније да припрети и то након слободног ударца који је извео Варјачић. Лопта је погодила спољни део мреже, али и то је било довољно крагујевачкој публици да овај покушај својих љубимаца награде аплаузима.

И онда, у 40. минуту, гости из четвртог покушаја долазе до вођства. Капитен Жаркова Милош Шака је упутио фантастичан ударац са нешто више од двадесет метара, а лопта је завршила у горњем десном углу поред немоћног Раичевића.

На полувреме су Крагујевчани отишли са голом минуса, али више од резулатског заостатка бринула је неубедљива и неповезана игра момака у црвеним дресовима.

Очекивало се да ће у наставку Раднички заиграти нешто боље и организованије, што се и догодило нарочито након уласка Жељка Жерађанина и Милоша Ђорђевића. Живнули су мало наши момци, иако су и даље играли у неком несхватљивом грчу, уз пуно грешака.

Вујасин је у 50. минуту опробао свој разорни ударац са преко двадесет метара. Била је то оштра, брза лопта упућена ка голу Жаркова, па је голман гостију Немања Шћекић имао доста среће што је завршила поред стативе.

Пуно негодовања међу публиком на „Чика Дачи“ изазвала је ситуација из 66. минута, када је Милош Ђорђевић пао пред голом Жаркова, а фудбалери Радничког захтевали од судије Манојловића да досуди казнени ударац, али је он одмахнуо руком и показао да се игра настави.

Четири минута касније ерупција одушевљења на „Чика Дачи“. После досуђеног прекида у корист домаћег тима, Жељко Жерађанин је убацио лопту у срце казненог простора, где је Максимовић утрчао и главом спровео лопту у мрежу за изједначење – 1:1.

Испоставило се да је то био коначан резултат данашње утакмице, мада је домаћи тим у судијској надонкади времена имао добру прилику да дође до преокрета и сва три бода. Жерађанин је шутирао, а лопта је малтене на гол линији погодила његовог саиграча Стевана Ковачевића, тако да гости могу захвалити Фортуни што их је погледала у самој завршници сурета.

РАДНИЧКИ 1923 – ОФК ЖАРКОВО 1:1 (0:1)

Стадион
: „Чика Дача“
Гледалаца: 5000
Судија: Далибор Манојловић (Књажевац)
Помоћници: Чедомир Андрејић (Крушевац), Иван Благојевић (Параћин)
Стрелци: Максимовић у 70. минуту за Раднички 1923, а Шака у 40. минуту за Жарково.
Жути картони: Алексијевић (Раднички 1923), Алексић, Рајић, Киковић, Милојевић, Миловић, Шчекић (Жарково)

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић, Варјачић, Поповић, Петровић, Здравковић, Алексијевић (од 78. Грбовић), Ковачевић, Максимовић, Тодоровић (од 56. Жерађанин), Вујасин, Лукић (од 56. Ђорђевић).

ОФК ЖАРКОВО: Шћекић, Алексић, Марковић, Шака, Шкорић, Киковић, Манић (од 86. Михаиловић), Лукић (од 63. Милојевић), Мијатовић, Рајић (од 82. Миловић), Раденовић.

Са овим освојеним бодом, екипа Радничког 1923 је избила на четврто место прволигашке табеле са 45 бодова, тик иза трећепласиране Инђије. Фудбалере крагујевачког прволигаша у наредном, 27. колу очекује изузетно тешко гостовање водећем ТСЦ-у из Бачке Тополе.