Два “јефтина” гола за пораз од београдских “црвено-белих”

Наши омладинци поражени су на гостовању београдској Црвеној звезди у дербију 13. кола Омладинске лиге Србије – 0:2 (0:1). Био је то трећи пораз изабраника тренера Милоша Симића ове сезоне, а други у последња три кола.

За разлику од прошле сезоне, када су се са гостовања на помоћном терену стадиона “Рајко Митић” вратили са песмом на уснама, “ђаволчићи” су овога пута ћутке напустили српску престоницу.

Чини се да је водећи гол домаћина у 16. минуту био пресудан за даљи ток утакмице. У јурњави да надоместе резултатски заостатак, Шумадинци су почетком другог полувремена примили још један погодак, након чега им је било јако тешко да се врате у меч.

Јефтино су “ђаволчићи” примили први гол на данашњој утакмици. Недељковић је центрирао, а Стојсављевић са ивице петерца главом закуцао лопту у гол нашег тима.

До одласка на паузу није било превише узбуђења пред оба гола, изузев солидног покушаја стрелца водећег гола за “црвено-беле” Луке Стојсављевића у 23. минуту, који није донео промену резултата.

Домаћи су први запретили и у наставку утакмице преко Радујка, да би у 53. минуту Стефан Пиргић казнио лошу реакцију Матије Младеновића након центаршута Радујка са десне стране и дуплирао предност београдског тима.

Био је то почетак краја за Крагујевчане, који су прву озбиљнију прилику пред противничким голом створили тек у 85. минуту, када је Александар Петровић безуспешно покушао да изненади чувара мреже београдских “црвено-белих” Богдана Маринковића.

“Ђаволчићи” су након данашњег пораза сишли са треће на пету позицију првенствене табеле, али и даље држе бодовни прикључак са екипама из самог врха.

Прилику да поправе утисак након овог неуспеха ученици тренера Милоша Симића имаће већ у среду, када им у госте долази екипа Младости из Лучана.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – РАДНИЧКИ 1923 2:0 (1:0)