Убедљив тријумф забележили су наши омладинци у утакмици 14. кола Омладинске лиге Србије против вршњака из лучанске Младости – 3:0 (1:0).

Пораз на гостовању београдској Црвеној звезди претходног викенда очигледно није оставио дубље последице на изабранике тренера Милоша Симића, који су у данашњем сусрету са вршњацима из Лучана пружили једну од најбољих партија у јесењем делу првенства и уписали врло важну победу пред одлазак на двонедељну првенствену паузу.

“Ђаволчићи” су прву прилику да крунишу теренску иницијативу у првом полувремену пропустили у 32. минуту, када је пречка зауставила одличан ударац Александра Петровића са ивице шеснаестерца.

У тренуцима када је деловало да ће се на одмор отићи без голова, штопер Владимир Томовић се након једног прекида најбоље снашао у гужви пред голом гостију из Лучана и донео предност нашем тиму.

Заиграли су Лучанци нешто ангажованије у наставку утакмице, покушали да дођу до изједначења, али их је у тој намери спречио Никола Маринковић евроголом у 63. минуту. Добро је млади офанзивац осмотрио положај голмана Младости Мијатовића, пре него што је одапео “стрелу” са неких двадесетак метара право у горњи леви угао противничког гола.

Пропустили гости у 72. минуту одличну прилику да завршницу утакмице учине нешто занимљивијом. Ћировић је покушао да лобује Младеновићa, али је на његово разочарење лопта уместо у мрежи завршила на пречки гола крагујевачког тима.

Коначну пресуду Лучанцима потписао је резервиста Лазар Милетић, који је пет минута пре краја утакмице искористио сјајну асистенцију Пантовића да упише свој пети погодак у овој сезони.

“Ђаволчићи” су се данашњим тријумфом вратили на треће место првенствене табеле са 25 освојених бодова. Другопласирана Црвена звезда има 26, али и две утакмице мање у односу на Крагујевчане, док је водећи Партизан сакупио 33 бода.

Следи двонедељна првенствена пауза због обавеза омладинске репрезентације Србије у квалификацијама за Европско првенство, након које наше омладинце очекују два узастопна гостовања, најпре екипи ОФК Вршца 26. новембра, а потом и крушевачком Напретку седам дана касније.

РАДНИЧКИ 1923 – МЛАДОСТ (Л) 3:0 (1:0)

КРАГУЈЕВАЦ
Помоћни терен стадиона “Чика Дача”.
Гледалаца
: 100.
Судија: Стефан Филиповић (Јагодина).
Стрелци: Томовић у 44, Маринковић у 63. и Милетић у 85. минуту за Раднички 1923.
Жути картони: Пантовић (Раднички 1923)

РАДНИЧКИ 1923: Младеновић, Угреновић, Д. Ристић (од 80. Јевтовић), Пантовић, Томовић, Ђорђевић, Јовановић (од 46. Марисављевић), Маринковић ( од 85. Огњановић), А. Ристић (од 74. Милетић), Милојевић, Петровић (од 85. Половина).

МЛАДОСТ (Л): Мијатовић, Дивац, Рацић, Ћировић (од 87. Милосављевић), Тодоровић (од 78. Радојевић), Пеливановић (од 87. Влашковић), Обућина, Златановић (од 60. Ристић), Величковић, Жунић, Стојановић.