Дудићеви изабраници са три рафала “покосили” суботичке “голубове” и наставили “жетву” у гостима

Још једно успешно и тријумфом овенчано гостовање изабраника тренера Феђе Дудића, који су у оквиру 14. кола Моцарт Бет Суперлиге савладали екипу Спартака у Суботици са 3:1 (0:0). Био је то трећи узастопни тријумф “црвених” на страни, вредан даљег успона на суперлигашкој лествици.

И без помоћи првог стрелца Џофрија Чинеде и вихорног офанзивца Стефана Чоловића, Крагујевчани су успели да “избуше” мрежу суботичких “голубова”. Након фудбалске успаванке у првих 45 минута, “црвени” су у наставку утакмице у потпуности надиграли Суботичане, који су попустили пред констатним атацима Дудићеве чете.

Домаћин је ушао нешто агилније у утакмицу, очигледно решен да стави тачку на серију од два узастопна неуспеха пред својим присталицама, али се тај почетни ентузијазам изабраника тренера Александра Кержакова врло брзо издувао. Сем пар спорадичних покушаја са дистанце, од којих је можда најозбиљнији био ударац Видаковића са преко 25 метара, који је Лековић уз извесне потешкоће успео да укроти, Суботичани нису створили неку иоле изгледнију шансу пред голом шумадијског суперлигаша у првих 45 минута утакмице.

Додуше, нису ни Крагујевчани били претерано опасни у првом делу сусрета. Највише жеље да угрозе гол домаћина показали су Сали Вижђи и Милан Видаков, коме је припала врло незахвална дужност да одмени водећег стрелца “црвених” Џофрија Чинеду, који је због повреде задобијене у финишу куп утакмице са БАСК-ом пропустио данашње гостовање на северу Бачке.

Солидан ударац већ поменутог Вижђија на самом старту другог полувремена био је увод у општу офанзиву “црвених” у наставку утакмице. Непуна два минута касније Крагујевчани пропуштају прву прилику из категорије стопостотних на вечерашњој утакмици. Видаков је шутирао, Вулић крајњим напором интервенисао, да би на одбијену лопту натрчао Бевис, чији је ударац главом на самој гол-линији зауставио довољно прибрани Танасијевић.

Наставили су изабраници тренера Феђе Дудића да стежу обруч пред голом Суботичана, који једва да су прелазили центар у тим тренуцима. Ристић је у 54. минуту био замало непрецизан после солидног приземног ударца са ивице казненог простора, да би потом Вулић осујетио још један у низу покушаја данас врло мотивисаног и запаженог Вижђија, коме се једноставно није дало да отвори свој голгетерски конто у дресу крагујевачког суперлигаша.

Бољу игру у другом делу утакмице Шумадинци су крунисали у 65. минуту. Искусни Симовић је послао лопту пред гол Суботичана, где се најбоље снашао лукави Бевис, чији је ударац главом са ивице петерца био неодбрањив за Вулића.

Тек након примљеног гола Суботичани су се тргли и успели озбиљније да запрете најпре преко Станојева, а потом и Бабића, али без нарочитог успеха. На другој страни, Бевис је у 78. минуту пропустио лепу прилику да се по други пут упише у стрелце. Његов ударац слабијом левом ногом одбранио је голман Спартака Александар Вулић, можда и једина светла тачка у екипи тренера Александра Кержакова на вечерашњој утакмици. Ипак, чувару мреже Спартака није било спаса у 80. минуту након савршене параболе Милана Видакова са ивице шеснаестерца, којом је крагујевачки тим удвостручио почетну предност.

Ако је после другог гола Радничког 1923 било још дилема у вези са коначним исходом вечерашње утакмице, оне су дефинитивно отклоњене у 83. минуту, након што је после ударца Милоша Ристића лопта погодила капитена Спартака Дејана Керкеза и завршила у мрежи домаћина.

Убедљива предност од три гола довела је до благог опуштања у редовима крагујевачког суперлигаша у завршним минутима утакмице, што је искористио Андреј Тодороски да ублажи висок пораз свог тима.

Са нова три бода Шумадинци су се додатно приближили екипама из плеј-оф зоне. “Црвени” су тренутно на “коти десет” са 15 освојених бодова, при чему им седмопласирани Чукарички и осмопласирани Нови Пазар беже само два бода.

Наредни првенствени изазов екипу тренера Феђе Дудића очекује већ у суботу, када на “Чика Дачу” стиже петопласирани Вождовац.

СПАРТАК ЖК – РАДНИЧКИ 1923 1:3 (0:0)

СУБОТИЦА
Градски.
Судија: Павле Томић (Београд).
Помоћници: Бојан Бановић, Драган Богићевић (обојица из Београда).
Стрелци: Тодороски у 86. минуту за Спартак ЖК, а Бевис у 65, Видаков у 80. и Керкез (аутогол) у 83. минуту за Раднички 1923.