Преокрет у режији Димитријевића и Арсенијевића

Прекинули су наши омладинци прошлог викенда на гостовању у Нишу низ од шест узастопних утакмица без оствареној тријумфа, а данас су на свом терену уписали нова три бода, савладавши након преокрета екипу Војводине са 2:1 (0:1) у утакмици 12. кола Омладинске лиге Србије.

Више од седамдесет минута Новосађани су диктирали темпо и имали више од игре, уз минималну резултатску предност коју су стекли у 38. минуту након несрећног аутогола Чорбића. А онда су у року од само пет минута “ђаволчићи” головима Димитријевића и Арсенијевића у потпуности преокренули ток утакмице у своју корист, забележивши на крају свој други узастопни, а укупно пети тријумф у сезони.

Резултатски велеобрт наговестио је Виктор Живадиновић, који је после корнера у 74. минуту уздрмао оквир гола новосадског тима. Само два минута касније хитроноги Вељко Димитријевић је после грешке дефанзиваца Војводине донео “ђаволчићима” дуго чекано изједначење, док се за потпуни преокрет побринуо убојити Јован Арсенијевић својим шестим поготком у сезони после лепе акције по левој страни.

Наши омладинци су након два узастопна тријумфа значајно поправили свој положај на табели. Екипа тренера Душана Николића тренутно се налази на осмој позицији са 17 сакупљених бодова.

Прилику да наставе овај тријумфални низ “ђаволчићи” ће имати наредног викенда на гостовању вршњацима из суботичког Спартака.

РАДНИЧКИ 1923 – ВОЈВОДИНА 2:1 (0:1)

Помоћни терен стадина “Чика Дача”.
Љубиша Борисављевић (Ивањица)
Стрелци: Димитријевић у 76. и Арсенијевић у 81. минуту за Раднички 1923, а Чорбић (аутогол) у 38. минуту за Војводину.
Жути картони: Ристовић, Пантовић, Арсенијевић (Раднички 1923), Велицки, Хромиш, Чутовић (Војводина).

РАДНИЧКИ 1923: Вучковић, Д. Ристић (од 75. Јовановић), Ристовић, Пантовић, Косановић (од 46. Живадиновић), Ракичевић (од 67. Петровић), Димитријевић, Ђоровић (од 75. Димовски), Арсенијевић, Чорбић (од 46. Лукић), Танасијевић.

ВОЈВОДИНА: Борак, Велицки (од 46. Павловић), Хромиш, Чутовић, Павић, Костадиновић, Пиваш, Јањић, Сукачев (од 65. Нинковић), Бошкан, Анђелковић (од 75. Николић).