Други реми “црвених” у Анталији

Фудбалери Радничког 1923 забележили су други узастопни реми на припремама у Анталији, овога пута у дуелу са пољском Вислом Плох – 2:2 (1:2). Пољаци су боље отворили утакмицу и стекли предност од два гола, коју су борбени Крагујевчани успели да анулирају у наставку сусрета.

Лоше је кренуло по тим Зорана Милинковића. Није протекло ни два минута игре, a млади нападач Висле Бартош Жнек je изузетно снажним и прецизним ударцем са петнаестак метара искоса са леве стране “скинуо паучину” са гола Радничког и донео вођство пољском тиму.

Покушао је Жнек из сличне позиције и пар минута касније, с тим што је овога пута гађао ближи угао, али је Лукић био добро позициониран.

Након прилично смушеног почетка утакмице, фудбалери крагујевачког суперлигаша успели су некако да консолидују редове, да би у 21. минуту први пут озбиљније запретили преко Убипарипа, који се у сендвичу између два противничка играча изборио за ударац, али није био довољно прецизан, тако да је лопта на крају завршила изнад пречке.

На другој страни, Лешњак је у 30. минуту упутио оштар, приземан ударац са ивице казненог простора тик поред стативе, да би седам минута касније капитен Висле Расак прелепим поготком из слободног ударца са двадесетак метара дуплирао предност пољског тима.

Ипак, непосредно пред одлазак на паузу “црвени” на волшебан начин успевају да смање заостатак. Томић је извео прекид, а лопта је у гужви пред голом Висле погодила капитена пољског тима Расака, променила правац и завршила у мрежи.

Последњу шансу у првом делу сусрета имали су Пољаци. Тушински је шутирао главом са ивице петерца, али је сјајни Лукић успео да ухвати малтене “живу лопту”.

Тренери оба тима одлучили су да промешају карте у наставку утакмице, а у таквој констелацији снага боље су се снашли Крагујевчани, који су читаво друго полувреме одиграли у високом ритму, уз константан притисак на задњу линију пољске екипе.

Управо је висок пресинг фудбалера Радничког 1923 изнудио кардиналну грешку младог голмана Висле Бартоломеја Градецког у 62. минуту, након које је Борисав Бурмаз поравнао резултат – 2:2.

Крагујевачки суперлигаш је данашњу утакмицу почео у следећем саставу: Лукић, Варјачић, Благојевић, Н. Ковачевић, Филиповић, Брновић, Милисављевић, Илић, Томић, Трифуновић, Убипарип. У другом полувремену шансу су добили Раичевић, Милановић, Јанковић, Пецељ, У. Видовић, М. Видовић, С. Ковачевић, Јовановић, Ристовић, Бурмаз, као и најновије појачање “црвених” Никола Андрић, који се пре пар дана придружио својим новим саиграчима у Анталији.

Наредну проверу изабраници тренера Зорана Милинковића имаће у среду, 26. јануара, када ће се састати са бугарским Спартаком из Варне.