Други пораз на Златибору

У последњој припремној утакмици на Златибору, наша екипа поражена је од Рудара из Приједора са 0:2 (0:1).

Члан Прве лиге БИХ приказао је бољу игру у првом делу сусрета коју је успео да крунише у 20. минуту, када је Новица Петровић после корнера ударцем главом затресео мрежу Лазара Раичевића.

Крагујевчани су се тек разиграли у другом полувремену, али нису успели да дођу до поготка, иако су имали неколико изгледних прилика. Најбољу шансу пропустио је Никола Рађен у 80. минуту, када је са шест метара промашио гол.

На другој страни, тим из Приједора је победу оверио у 72. минуту, када је Немања Пекија искористио центаршут Малбашића и из непосредне близине послао лопту у “малу мрежу”.

РАДНИЧКИ 1923 – РУДАР (ПРИЈЕДОР) 0:2 (0:1)

Стадион: “Швајцарија”
Гледалаца: 100
Судија: Александар Миливојевић (Ужице)
Стрелци: Н. Петровић у 20. и Пекија у 72. минуту за Рудар

РАДНИЧКИ 1923: Раичевић, Варјачић, Мијатовић, Петровић, Филиповић, Видовић, Грбовић, Максимовић, Тодоровић, Миленковић, В. Поповић. Играли су још: Савић, Рађен, Миликић, А. Поповић, Алексијевић, Ковачевић, Илић, Цветковић, Ћировић и Симовић.

РУДАР: Хамзабеговић, Марић, Зекановић, Пекија, Н. Петровић, Буразор, Максимовић, Арежина, Јаћимовић, Савановић, Павловић. Играли су још: Матовић, Калесић, Малбашић, Лезић, Шикањић, Сајак, Марић, Мармат, Ковачевић.

Експедиција Радничког са Златибора се враћа у понедељак, 22. јула. До краја припремног периода наша екипа одиграће још две контролне утакмице, против Колубаре (24. јула) и чачанског Борца (27. јула).