“Ђаволчићи” уз доста среће до опстанака у елити

На “мала врата” наши омладинци домогли су се опстанка у Омладинској лиги Србије. Иако су имали лепу прилику да победом над београдским Вождовцем на свом терену осигурају место у најквалитетнијем рангу такмичења,”ђаволчићи” су подбацили и поразом у овом сусрету – 1:3 (0:0), дошли у ситуацију да зависе од резултата осталих конкурената у борби за опстанак. На крају се ипак све добро завршило по Крагујевчане, који су сезону окончали у безбедној зони.

Стратег крагујевачког тима Горан Ћурчић имао је доста проблема приликом састављања тима за ову утакмицу, будући да није могао да рачуна на неколицину стандардних првотимаца, попут Јовановића, Максимовића, Арсенијевића, Миливојевића и голмана Жунића. Кадровски проблеми нису спутали “ђаволчиће” да се од првог судијског звиждука одлучно устреме ка голу популарних “змајева”, који су у Крагујевац дошли без већег такмичарског мотива.

Агресивном игром на свим деловима терена ученици Горана Ћурчића стварали су играчима Вождовца доста проблема и приморавали их да праве грешке у опасној зони, као што је то био случај у 6. минуту, када је Петровић умало искористио неспоразум гостујућих штопера, али му је у одлучујућем тренутку побегла лопта.

Након што су се ослободили почетног притиска Крагујевчана, фудбалери Вождовца успели су запрете у 17. минуту преко Којића, чији је ударац главом без већих проблема зауставио Давид Спасојевић.

Три минута касније Миловановић се на другој страни нашао у доброј позицији за ударац, али је изблокиран од стране противничких дефанзиваца.

Велики хендикеп за крагујевачки тим представљала је повреда левог бека Матеје Дукића у 25. минуту, кога је заменио Давид Павловић.

Лепо су комбиновали изабраници Горана Ћурчића у 29. минуту игре. Симовић је елегантно пропустио лопту до Гвозденовића, који погађа само спољни део мреже.

До краја првог дела сусрета бележимо још и амбициозан покушај Александра Ђорђевића са рогља шеснаестерца, али је лопта том приликом прохујала изнад пречке.

Наставили су “ђаволчићи” да диктирају темпо игре и стварају шансе пред голом Вождовчана и на старту другог полувремена.

У 50. минуту Гвозденовић је упутио оштар, али и прејак центаршут из прекида, да би пар минута касније шутирао са десетак метара поред гола.

Опасно је било пред голом “змајева” и у 58. минуту, када је Павловић добро центрирао са леве стране, а Петровић пропустио да захвати лопту главом.

И онда, као гром из ведра неба, гости из Београда у 66. минуту стижу до вођства. Аврамовић је шутирао са 18 метара, а лопта се од стативе одбила у гол Крагујевчана.

Само пар минута касније нови пех за домаће, будући да је након Дукића и Александар Ђорђевић због повреде био принуђен да напусти игру.

Нису “ђаволчићи” клонули духом након примљеног гола, већ су наставили са још жустријим атацима ка голу свог ривала. Тако је у 70. минуту, након још једног употребљивог центаршута Павловића и ударца главом Миловановића, Ристић безуспешно покушао да скрене лопту у гол београдског тима.

Уследио је потом одличан ударац Петровића са ивице казненог простора, али и још лепша парада голмана Вождовца Кнежевића.

Петровић је био и иницијатор акције из 83. минута, када је лепо упослио Ристића, који је покушао главом да одложи лопту Симовићу, испред кога је интервенисао Кнежевић.

Два минута касније гости дуплирају предност преко резервисте Прерадовића, који је вешто пронашао простор за ударац, а онда послао лопту у десни доњи угао Спасојевићевог гола.

Деловало је да Шумадинцима нема спаса, али је погодак Петра Симовића у 90. минуту вратио наду у повољан исход овог сусрета.

Међутим, само минут касније Прерадовић је својим другим голом на утакмици пресудио Крагујевчанима, који су тако дошли надомак испадања из елите.

Уследили су тренуци огормне зебње док су се чекале вести из Новог Београда, где је домаћи Раднички играо против крушевачког Напретка. Евентуална победа Крушевљана на овом сусрету послала би Крагујевчане директно у нижи ранг такмичења, али је срећом домаћин крајем првог полувремена стекао минималну предност коју је успео да сачува до истека свих деведесет минута.

“Ђаволчићи” су тек тада коначно могли да одахну, с обзиром да су на тај начин и дефинитивно осигурали опстанак у највишем рангу такмичења.

Тиме је стављена тачка на ову дугу и напорну сезону у Омладинској лиги Србије, коју су наши омладинци окончали на 14. позицији са 45 освојених бодова.

Шампионску титулу освојили су омладинци Црвене звезде, док из лиге испадају крушевачки Напредак, новобеоградски и нишки Раднички, београдски Интернационал, РФК Нови Сад 1921 и крушевачки Трајал.

РАДНИЧКИ 1923 – ВОЖДОВАЦ 1:3 (0:0)

КРАГУЈЕВАЦ
Помоћни терен стадиона “Чика Дача”.

Судија: Милош Милановић (Ћуприја).
Стрелци: Симовић у 90. минуту за Раднички 1923, а Аврамовић у 66. и Прерадовић у 85. и 90+1. минуту за Вождовац.
Жути картони: Живковић, Мрвић, Цветковић, Прерадовић (Вождовац).

РАДНИЧКИ 1923: Спасојевић, Новичић (од 84. Пантовић), Дукић (од 25. Павловић), Гвозденовић, Радосављевић, Лакићевић, Петровић, Миловановић, Симовић, Милојевић, Ђорђевић (од 68. Ристић).

ВОЖДОВАЦ: Кнежевић, Бероња, Живковић, Пердув, Лазић (од 51. Милошевић), Јевтић, Стајковић (од 46. Радосављевић), Којић (од 64. Прерадовић), Чакоков (од 78. Пузовић), Мрвић, Аврамовић (од 73. Цветковић).