Очекивано, наши омладинци славили су на гостовању крушевачком Трајалу у утакмици претпоследњег, 37. кола Омладинске лиге Србије – 3:0 (1:0). “Ђаволчићи” су без већих проблема изашли на крај са најслабијом екипом у лиги, тако да ће у утакмици последњег кола против Вождовца на свом трену имати прилику да потврде опстанак у најквалитетнијем рангу такмичења.

Утакмицу на стадиону Спортског центра Борац у Крушевцу обележиле су повреде Ђорђа Јовановића и Милоша Миливојевић, као и два промашена једанаестерца, по један на обе стране.

“Ђаволчићи” су током свих деведесет минута игре били доминантнији ривал на терену и чини се да су са “пола гаса” дошли до планираних бодова.

Одолевали су “гумари” стоички све до самог финиша првог полувремена, када је после центаршута Ђорђевића лопта на другој стативи погодила Цветковића и завршила у мрежи Трајала.

Колико су Крушевљани били индолентни током првих 45 минута игре, можда најбоље говори податак да су први ударац ка голу Крагујевчана упутили тек у првом минуту судијске надокнаде времена.

Већ у петом минуту наставка утакмице “црвенима” се указала лепа прилика да дуплирају вођство са “беле тачке”. Међутим, ударац капитена Младена Радосављевића са једанаест метара завршио је преко гола Трајала.

Десетак минута касније једанаестерац и на другој страни. Стојановић је оборен у казненом простору Крагујевчана, па је судија Живковић по други пут на утакмици показао на “креч”. Одговорност да изведе најстрожу казну на себе је преузео Филип Милошевац, али је његову намеру прозрео голман Радничког 1923 Давид Спасојевић и сачувао минималну предност свом тиму.

Вихорни Александар Ђорђевић је у 63. минуту пропустио велику прилику да дуплира предност крагујевачког тима, када је након повратне лопте Симовића са пет метара пребацио гол противника.

Коначно, у 69. минуту “ђаволчићи” успевају да удвоструче вођство преко Симовића, који је спретно реаговао након карамбола пред голом Трајала и из непосредне близине послао лопту у мрежу.

И поред солидне резултатске предности, ученици Горана Ћурчића су у финишу утакмице наставили са притисцима ка голу свог ривала.

Најпре је Дукић у 75. минуту са десетак метара шутирао поред стативе, потом су се у шанси нашли Симовић и Арсенијевић, да би пар минута касније свој ударац са дистанце опробали Гвозденовић и Ђорђевић.

Тачку на овај сусрет ставио је Милан Гвозденовић поготком у првом минуту судијске надокнаде времена за коначних 3:0 у корист Крагујевчана.

Упркос четвртом узастопном тријумфу, “ђаволчићи” и даље нису у потпуности осигурали опстанак у највишем рангу такмичења.

То ће имати прилику да учине наредног викенда, када ће на свом “Чика Дачи” угостити екипу Вождовца у утакмици последњег, 38. кола.

ТРАЈАЛ – РАДНИЧКИ 1923 0:3 (0:1)

КРУШЕВАЦ
СЦ Борац.
Играно без присуства публике.
Александар Живковић (Ниш).
Стрелци: Цветковић (аутогол) у 40, Симовић у 69. и Гвозденовић у 90+1. минуту за Раднички 1923.
Жути картони: Стевановић (Трајал), Дукић, Арсенијевић (Раднички 1923).

ТРАЈАЛ: Недељковић, Милосављевић, Цветковић (од 71. Здравковић), Соколовић (од 70. Милосављевић), Јовановић (од 70. Видојевић), Стевић, Чоловић, Ђокић, Стевановић, Милошевац (од 60. Симоновић), Стојановић.

РАДНИЧКИ 1923: Стефановић, Новичић (од 85. Павловић), Дукић, Гвозденовић, М. Радосављевић, Лакићевић, Јовановић (од 25. Ђорђевић), Арсенијевић (од 84. Миловановић), Симовић (од 86. Драмићанин), Милојевић, Миливојевић (од 30. Петровић).