У једној од најбољих партија на старту нове сезоне у Омладинској лиги Србије, наши омладинци су на помоћном терену стадиона “Чика Дача” “прегазили” вршњаке из суботичког Спартака резултатом 4:0 (2:0) и учврстили се на високом другом месту првенствене табеле.

Чета Дејана Јоксимовића је на прилично супериоран начин дошла до свог трећег тријумфа у сезони. Суботички “голубови” били су лак плен за расположене “ђаволчиће”, који су још једном потврдили епитет добро организоване, хомогене и изузетно дисциплиноване екипе, чији се крајњи домети у овој сезони још увек не могу поуздано утврдити.

Мрежу Спартака први је начео најбољи стрелац крагујевачког тима, Андреја Ристић, у 9. минуту, када је после добро убачене лопте од стране Лазара Милетића најспретније реаговао у казненом простору гостију и својим четвртим голом у сезони обезбедио домаћину почетну предност.

Лепо су комбиновали “ђаволчићи” у 31. минуту. Урош Арсенијевић је пробио по десној страни, а затим упутио повратну лопту ка Александру Петровићу, чији је ударац успешно зауставио чувар мреже суботичког тима Тасић.

Ипак, голман Спартака је само минут касније био приморан да по други пут вади лопту из своје мреже. Маринковић је извео прекид са десне стране, лопта је дошла на другу стативу до усамљеног Арсенијевића, који је рутински главом шаље у мрежу за 2:0.

Само четири минута касније Арсенијевићу се пружила прилика да се поново упише у стрелце, али је Тасић добром интервенцијом успео да сачува своју мрежу у овој ситуацији.

Запретио је потом и Андреја Ристић, међутим његов ударац са ивице шеснаестерца завршио је изнад пречке.

Крагујевчани су до трећег поготка на утакмици стигли почетком другог полувремена. После кратке комбинације из прекида и не баш сигурне реакције голмана Спартака Тасића, штопер Томовић је из непосредне близине послао одбијену лопту у гол Суботичана.

Иако су овим поготком малтене осигурали сва три бода, “ђаволчићи” нису имали намеру да спусте ногу са гаса, па су се њихови атаци ка противничком голу наставили несмањеном жестином.

Претили су Милетић и Арсенијевић са дистанце, да би Александар Петровић у 82. минуту искористио још један идеалан центаршут Маринковића, овога пута са леве стране, да стави тачку на ово заиста сјајно издање свог тима.

Са десет освојених бодова из четири одиграна кола наши омладинци се налазе на високом другом месту првенствене табеле, тик иза водеће Црвене звезде, која је сакупила максималних дванаест бодова.

Ученици Дејана Јоксимовића наредног викенда путују за Шабац, где ће у дуелу са домаћом Мачвом покушати да продуже овај низ одличних резултата на старту сезоне.

РАДНИЧКИ 1923 – СПАРТАК 4:0 (2:0)

Помоћни терен стадиона “Чика Дача”
Гледалаца: 200.
Александар Живковић (Ниш).
Стрелци: А. Ристић у 9, Арсенијевић у 32, Томовић у 49. и Петровић у 82. минуту за Раднички 1923.
Жути картони: А. Ристић, Маринковић, Новичић (Раднички 1923), Андрић (Спартак).

РАДНИЧКИ 1923: Спасојевић, Новичић (од 76. Павловић), Д. Ристић, Гвозденовић, Миличић, Томовић, Петровић (од 84. Шурлан), Арсенијевић, А. Ристић (од 67. Николић), Милетић (од 57. Милојевић), Маринковић.

СПАРТАК: Тасић, Рац, Димковић, Врбљанац, Весић, Андрић, Росић (од 71. Маљукан), Мичел (од 17. Ердељ), Шишљагић (од 56. Десница), Пејчић (од 80. Станић), Чејић (од 56. Журкић).