Горак укус неправде

Фудбалери Радничког 1923 поражени су на гостовању водећем ТСЦ-у, у петом колу плеј-офа Прве лиге Србије, резултатом 1:2 (0:1). Крагујевчани су имали активан резулат све до 86. минута, када је Ненад Лукић поготком са беле тачке донео тријумф будућем суперлигашу.

Раднички је на мегдан лидеру изашао значајно ослабљен, будући да су због повреда изостали Лазар Раичевић, Александар Поповић, Миле Вујасин и Жељко Жерађанин. Упркос томе, мало је фалило да се екипа Дејана Николића и са другог узастопног гостовања у нашој северној покрајини врати непоражена. Нажалост, „црвени“ су приморани на капитулацију у самој завршници утакмице, и то након спорног једанаестерца досуђеног у корист домаћег тима.

Екипа Золтана Саба била је опаснији ривал у првих 45 минута. Већ на самом почетку утакмице најбољи стрелац ТСЦ-а Владимир Силађи запретио је у два наврата Крагујевчанима, а затим је у 19. минуту идеално послужио лоптом Норберта Пинтора, који је утрчао иза леђа дефанзиваца Радничког и из другог покушаја матирао Стефана Васића.

Наставили су фудбалери из Бачке Тополе да атакују ка голу крагујевачког тима и након водећег поготка. Силађи се убрзо по трећи пут нашао у одличној позицији да угрози Васића, али је голман Радничког у ситуацији “један на један” успео да изађе као победник. Покушао је потом и високи Томановић након корнера са десне стране, али је лопта, срећом по Крагујевчане, погодила пречку. У финишу првог полувремена Силађи се још једном нашао “очи у очи” са Васићем, али је и овога пута био непрецизан.

Казна за све ове промашаје домаћу екипу стигла је у 58. минуту, када је Тома Тодоровић искористио добру асистенцију Варјачића и ефектно петом матирао Јоргића за резултатски егал – 1:1.

Након изједначујућег поготка Крагујевчана, утакмица се у потпуности отворила и постала занимљивија. Домаћи су се трудили да поново дођу до вођства, али су и изабраници Дејана Николића вребали прилику за потпуни преокрет.

И онда је дошао тај кључни 86. минут, када се догодио детаљ који је одлучио утакмицу у Сенти. После дуела Силађија и Васића, нападач ТСЦ-а је остао на земљи, а судија Остраћанин на опште изненађење показао на белу тачку. Ова одлука арбитра из Краљева изазвала је бурну реакцију међу играчима у црвеним дресовима, који су узалуд протестовали. На крају је дошло и до међусобних чарки са играчима ТСЦ-а, али се ситуација некако примирила.

Казнени ударац са једанаест метара извео је Ненад Лукић, Васић је прочитао његову намеру и имао лопту на руци, али је она ипак завршила иза његових леђа. Тако је лидер на табели и будући суперлигаш дошао до новог тријумфа, а Крагујевчани су са горким укусом у устима и осећајем неправде напустили терен.

ТСЦ – РАДНИЧКИ 1923 2:1 (1:0)

СЕНТАСтадион: ФК “Сента”
Гледалаца: 1000
Судија: Станко Остраћанин (Краљево)
Помоћници: Милан Пешовић (Краљево), Милан Пашајлић (Рашка)
Стрелци: Пинтор у 19. и Лукић у 86. минуту из једанаестерца за ТСЦ, а Тодоровић у 58. минуту за Раднички 1923
Жути картони: Томановић (ТСЦ), Ковачевић, Лукић Петровић, Варјачић (Раднички 1923)

ТСЦ: Јоргић, Свитић, Поњевић, Скопљак, Бранковић, Томановић, Шинковић (од 72. Милисављевић), Пинтер (од 65. Галић), Милићевић, Лукић (од 88. Плавшић), Силађи.

РАДНИЧКИ 1923: Васић, Варјачић, Миљуш, Остојић (од 46. Лукић), Петровић, Здравковић, Ковачевић, Максимовић, Тодоровић, Илић, Димитрић.

И поред данашњег пораза, фудбалери Радничког 1923 су два кола пред краја плеј-офа Прве лиге Србије и математички осигурали учешће у баражу. Сада се само поставља питање са које ће позиције наша екипа ући у наредну фазу такмичења.

“Црвени” и даље заузимају пету позицију на табели са бодом заостатка у односу на четвртопласирани Металац, односно два бода више у односу на шестопласирани Златибор. Управо ће екипа из Чајетине бити наредни ривал нашој екипи, у уторак, 30. априла, од 16 часова на стадиону “Чика Дача”.