“Ђаволчићи” приземљили суботичке “голубове” на пролећној премијери

Фантастичан почетак пролећне полусезоне за наше омладинце. Пулени тренера Дејана Јоксимовића су у утакмици 23. кола Омладинске лиге Србије успели да савладају суботички Спартак на помоћном терену стадиона “Чика Дача” са 3:1 (1:1), чиме су наговестили скорији бег из зоне испадања.

“Ђаволчићи” су од самог старта диктирали ритам утакмице, а до почетне предности дошли су у 26. минуту предивним поготком Петра Симовића, који је сјајно прихватио дугу лопту Луке Милојевића и полуволejом са ивице шеснаестерца погодио супротан угао гола гостију из Суботице. Био је то погодак за телевизијске шпице, какав се не виђа често на теренима млађих категорија.

Узвратили су гости истом мером у 41. минуту. После карамбола у казненом простору Крагујевчана, лопта је дошла до Росића који је са неких 17 метара послао прави “катапулт” ка голу Радничког, а Жунићев покушај параде је само улепшао овај погодак – 1:1.

Велику прилику да поново дођу до вођства “ђаволчићи” су пропустили у 53. минуту. Након непрописног старта Хрстића над Лакићевићем у гостујућем шеснаестерцу, судија Никитовић је досудио једанаестерац за домаћи тим. Одговорност да изведе најстрожу казну на себе је преузео стрелац водећег гола за Крагујевчане Петар Симовић, али је голман Спартака Дабић прочитао његову намеру и сачувао своју мрежу.

Промашени једанаестерац није превише пореметио момке у црвеним дресовима и натерао их да скрену са зацртаног курса. Константни атаци ка голу Суботичана у жељи да се дође до новог вођства коначно су уродили плодом у 60. минуту. Арсенијевић је извео корнер, а Милојевић био највиши у скоку пред гостујућим голом за 2:1.

Коначан резултат ове заиста лепе и садржајне фудбалске представе на помоћном терену стадиона “Чика Дача” поставио је Александар Ђорђевић у 72. минуту, када је добро одмереним и прецизним ударцем левом ногом са неких 12 метара приморао Дабића на нову капитулацију.

“Ђаволчићи” су овом победом увећали бодовни салдо на 22 бода и најавили скори излазак из опасне зоне.

Наредног викенда изабранике тренера Дејана Јоксимовића очекује гостовање београдском Графичару.

РАДНИЧКИ 1923 – СПАРТАК 3:1 (1:1)

Помоћни терен стадиона „Чика Дача“.
Иван Никитовић (Чачак).
Стрелци: Симовић у 26, Милојевић у 60. и Ђорђевић у 72. минуту за Раднички 1923, а Росић у 41. минуту за Спартак.
Жути картон: Гвозденовић (Раднички 1923).

РАДНИЧКИ 1923: Жунић, Павловић, Лакићевић, Гвозденовић, М. Радосављевић, Максимовић, Ристић (од 63. Миливојевић), Арсенијевић (од 89. Н. Радосављевић), Симовић (од 88. Шурлан), Милојевић (од 78. Миловановић), Ђорђевић (од 81. Јовановић).

СПАРТАК: Дабић, Мажић (од 77. Рац), Миодраговић, Стојановић, Јанчић, Арсовић, Росић (од 71. Димковић), Новаковић, Хрстић (од 79. Врбљанац), Андрић (од 74. Пејчић), Ердељ.

И КАДЕТИ СТАРТОВАЛИ ПОБЕДОМ

Успешан почетак пролећне сезоне имали су и наши кадети, који су на свом терену савладали краљевачки Аполон 2018 са 2:0, у утакмици 18. кола Прве кадетске лиге ФСРЗС.

Стрелци за тим тренера Душана Ђорђевића били су Лука Петровић и Александар Драгутиновић.

Наши кадети су овом победом сачували четврту позицију на табели, а прилику за нови тријумф имаће наредног викенда на гостовању екипи Борца 1926 у Чачку.