“Ђаволчићи” пали “са креча”

Омладинци Радничког 1923 поражени су од београдске Црвене звезде у дербију 8. кола Омладинске лиге Србије – 1:2 (0:0). У једној борбеној, резултатски турбулентној утакмици, одиграној по идеалним временским условима на помоћном терену стадиона “Чика Дача”, “црвено-бели” су до тријумфа дошли поготком са “беле тачке”.

Генерални утисак је да “ђаволчићи” по свему приказаном на данашњој утакмици нису заслужили пораз од “црвено-белих” омладинаца, који су упркос већем поседу лопте ретко успевали да озбиљније припрете чувару мреже крагујевачког тима Давиду Спасојевићу. Са друге стране, изабраници Дејана Јоксимовића само у првом полувремену створили су неколико изгледних шанси пред голом Београђана, које нису успели да материјализују.

Већ у 8. минуту Александар Петровић је покушао да лобује чувара мреже београдског тима Богдана Маринковића, али без успеха.

Бележимо потом и покушај најбољег стрелца крагујевачког тима у досадашњем делу такмичења Андреје Ристића, који такође није донео промену резултата.

Опасно је било пред голом гостију и у 30. минуту, када је након аута који је извео Павловић, Милојевић пребацио лопту главом са прве на другу стативу, где је Ристић за делић секунде закаснио да је скрене у мрежу.

Последња прилика у првом делу сусрета виђена је у 45. минуту, када је Мимовић спречио Николу Маринковића да озбиљније угрози гол “црвено-белих”.

У наставку утакмице борба на терену се додатно захуктала. Милосавић је у 54. минуту шутирао са дистанце поред стативе, баш као и Ристић на другој страни минут касније.

Могли су Београђани малтене из прве озбиљније прилике на утакмици да дођу до вођства, када је лопта након ударца Кахвића окрзнула пречку.

Одмах потом се на другој страни у изгледној позицији за ударац нашао Урош Арсенијевић, али је са неких 14 метара шутирао преко гола.

Прави шок за Крагујевчане уследио је у 63. минуту, када је после корнера са леве стране Лука Лечић најбоље скочио на првој стативи и савладао Давида Спасојевића.

Ипак, нису “црвено-бели” дуго уживали у вођству, будући да је само четири минута касније Никола Маринковић поравнао резултат поготком из једанаестерца, коме је претходио прекршај над Андрејом Ристићем.

И када је деловало да су се “ђаволчићи” консолидовали и да су на добром путу да преокрену резултат у своју корист, уследио је нови казнени ударац, овога пута у корист гостију из Београда. Петар Војиновић је по мишљењу судије Милана Илића из Ћуприје непрописно зауставио Стефана Пиргића унутар шеснаестерца крагујевачког тима. Сигуран егзекутор најстроже казне био је Марко Ћурић за ново вођство “црвено-белих” од 2:1.

Стојановић је у 74. минуту могао да дуплира предност гостију из прекида, али се истакао чувар мреже Радничког 1923 Давид Спасојевић.

Утакмица је малтене решена у 77. минуту, након што је Милан Гвозденовић искључен из игре због друге јавне опомене. Са десеторицом играча на терену, Крагујевчани нису били у стању да се поново резултатски врате у утакмицу.

“Црвено-бели” су у самом финишу сусрета пропустили прилику да преко Марића победу учине убедљивијом.

Пораз “ђаволчића” у данашњем дуелу искористио је ТСЦ из Бачке Тополе, који је сада преузео трећу позицију на табели, са бодом више у односу Шумадинце.

Следи двонедељна репрезентативна пауза, а такмичење у Омладинској лиги Србије наставља се 16. октобра, када ће изабраници Дејана Јоксимовића гостовати београдском Чукаричком.

РАДНИЧКИ 1923 – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 1:2 (0:0)

Помоћни терен стадиона “Чика Дача”.
Милан Илић (Ћуприја).
Стрелци: Маринковић из једанаестерца у 67. минуту за Раднички 1923, а Лечић у 63. и Ћурић у 72. из једанаестерца за Црвену звезду.
Жути картони: Гвозденовић, А. Петровић (Раднички 1923), Радојевић, Стојановић (Црвена звезда).
Црвени картон: Гвозденовић у 77. минуту за Раднички 1923.

РАДНИЧКИ 1923: Спасојевић, Павловић, Д. Ристић, Гвозденовић, Миличић, Војиновић, А. Петровић (од 87. Николић), Арсенијевић, А. Ристић (од 82. Милетић), Милојевић (од 87. Шурлан), Маринковић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Маринковић, Мимовић (од 65. Марић), Радојевић, Лековић, Мелентијевић, Лечић, Ћурић, Стојановић (од 90. Огњеновић), Кахвић, Милосавић (од 65. Пантић), Николашевић (од 62. Пиргић).